Zbytečný humbuk kolem Liberty City v GTA5

Herním světem proletěla informace, že se jistá skupina lidí chystá přetvořit mapu Liberty City do pátého dílu GTA. Jak to tedy je? Komu věřit?

Svět obletěla informace, že se skupina moderů GTA komunity, říkající si OpenIV, kteří mimochodem stojí za nejúspěšnějším stejnojmenným modding toolem pro většinu dílů GTA, chystá přetvořit či dokonce přenést mapu Liberty City, tak jak ji známe ze čtvrtého dílu Grand Theft Auto. To všechno je sice hezké, nicméně na každé růži je také trochu trní.

Související obrázek

Neapelujeme nyní na tvůrce módu, a jejich nápad oceňujeme. Co nám ale vadí, je zbytečně velký humbuk, který se kolem této věci děje. Za to samozřejmě můžou informační weby a také Youtube scéna, především zahraniční, kteří se „ujali“ povinnosti nás o této věci informovat.

O tom, že komunita „GTA Youtuberů“ opravdu za nic nestojí a ve většině případů se jedná jen o čistý odpad snažící se přežít od jedné revenue výplaty k druhé se zmiňovat snad nemusíme.

K podstatě věci. Jakmile se tedy tito lidé dozvěděli, že se chystá přetvoření mapy Liberty City do GTA5, spatřili za tím ihned možnost sledovanosti a tím pádem také výdělku. A jsme u toho, zbytečně tak dávat clickbaitové – zavádějící názvy, obsahující hlavně slovo DLC (o které tedy rozhodně nejde), natahování myšlenek, aby mělo více než 10 minut a navíc ani nezmínili, že se jedná pouze o mód.

Do českých informačních kanálů se malé procento z výše zmíněných faktorů také promítlo, což také vykazuje o informačních hodnotách těchto webů.

Podle nás tedy toto není rozhodně příklad jak má vypadat youtube kanál, který má informovat o něčem takovém.

 

Samotný mód je založen samozřejmě na dobré myšlence a nijak ho nechceme tímto způsobem poškodit.

 

Rádi bychom vás alespoň tímto způsobem upozornili, ověřujte si informace, které slyšíte. Nevěřte každému zbytečnému plku, který vyplodí nějaký rádoby tvůrce s nulovou informační hodnotou hrající si na bůh ví jakého světce v oboru.

Written by: Rockstar Games CZ

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.