Zbraně v Red Dead Redemption 2

Pojďme se podívat na další aspekt nadcházejícího Red Dead – zbraně!

Detaily do hloubky, tak by se dalo popsat Red Dead Redemption 2. Zbraně nejsou výjimkou.

Ve hře bude přes 50 unikátních zbraní, obrovská možnost úprav a široký výběr různých typů munice pro zlepšení přesnosti, dosahu či poškození. Čím více je zbraň používána, tím více se s ní zlepšíte, nicméně časem se také opotřebuje, pokud se o ní nebudete starat. Pokud chcete, aby vám zbraň zůstala věrná, je potřeba jí čistit!

Díky nesčetným možnostem přizpůsobení zbraní začínajících u vizuálních vylepšení jako jsou nové kovy, dřevo lak nebo rytiny. Nakonec lze zbraně vylepšit výkonnostně – hlavně, rukojeti, válce, mířidla nebo optiky. S tímto vším si můžete vytvořit zbraň, která vypadá a chová se tak, jak přesně vy chcete.

Každá zbraň se hodí na něco, liší se poškozením, dosahem, kadencí, přesností a rychlostí nabíjení. Proto je důležité vybírat si s rozmyslem podle situace.

Velká kadence Double-Action Revolveru poslouží nejlépe zpoza sedla vašeho koně. Pokud držíte v jedné ruce například svítilnu či malé zvíře, bude nejlepší zvolit do druhé ruky Upilovanou „Sawed-Off“ brokovnici, která na blízko učiní na krátkou vzdálenost více paseky než cokoli jiného. Pokud zrovna vyrážíte na obyčejný malý lov, puška Varmint bude díky menší velikosti projektilu, který méně poškodí kůži a maso zvířete, tou nejlepší volbou.

Pokud jdete proti jednomu či dvěma protivníkům, možná sáhnete po Springfieldce, která má sice menší kadenci, za to ale způsobí o to víc poškození. Na dálku je pochopitelně nejlepší vzít odstřelovací pušku, nicméně pokud rádi experimentujete, optika lze přidělat na široký výběr zbraní. Ve všech případech lze přepnout mezi koukáním do optiky a normálním mířením tak jak ho z her známe.

Systém Dead Eye je sám o sobě velmi silnou zbraní proti protivníkům. Zpomalte čas během konfliktu a odstraňte vaše nepřátele s větší přesností a rychlostí.

Během hry se systém rozvíjí a stává se více a více sofistikovanějším. Od automatického výběru cílů, přes manuální výběr střel na více cílů, možnost střílení volně ve zpomaleném času  až po vybírání tzv. „achillových pat“ jednotlivců pro ještě větší přesnost. Dead Eye se ve hře vyvíjí s vámi během hry a mnohdy je schopen vyřešit otázku života a smrti.

 

 

 

 

 

Red Dead Redemption 2 bude k dispozici pro platformy PlayStation 4 a Xbox One 26. října 2018.

Written by: Vojtěch Kozlovský

Šéfredaktor a správce RockstarGamesCZ

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.