Zahrajte si jako lékař, hasič či plavčík! – Rescue Mod V


Aktuálním trendem v moderské komunitě je projekt, který vám dovolí aktivně si zahrát za různé složky záchranného systému. Nejde tedy jen o klasické skiny na postavy, ale o kompletní simulátor.

 

Rescue Mod V vám dovolí hrát jako hasič, lékař či dokonce plavčík. Ačkoliv je celý proejkt teprve ve verzi 0.3 Beta, tak si vysloužil mnoho pozornosti, zejména na poli Youtubu. Na začátku si vyberete povolání, posléze lokaci vaší základny (tím i okruh ve kterém budete pracovat) a nakonec váš dopravní prostředek, a to včetně leteckých jednotek.  Nejde však pouze o ve hře již daná auta, můžete se také stylizovat do role lékaře v upraveném SUV.

Jakmile dokončíte tyto základní formalitky, stojí před vámi celé San Andreas, které čeká na to,až ho zachráníte. Každá ze tří pozic samozřejmě obsahuje jiný obsah, přikládáme tedy menší přehlede toho, jak to vypadá:

Lékař: Budete voláni k případům různých zdravotních obtíží. Člověka tak musíte oživovat masáží srdce a podle ukazatele v levém horním rohu obrazovky, zjistíte, jakou má šanci na přežití. V současné době je v módu úsměvný bug, kdy se člověk právě prohlášený za mrtvého zvedne a odejde. Sem tam se však také dostanete k případům postřeleného člověka nebo i dopravní nehody, na jejímž dějišti vás čeká i pěkně vymodelovaná scenérie s účastní jiných záchranných složek.

Hasič: V současné době není modifikace ve stádiu, kdy by se dalo hovořit o velké rozmanitosti událostí a tak po většinu času budete voláni k požárům budov, aut či lesa. Menší specialitkou je pád letadla, který dokáže způsobit pořádný požár i v okolí vraku.

Plavčík / Pobřežní stráž: Callouty v této oblasti jsou dosud nejspíš nejzajímavější a často se mohou krýt s událostmi u lékaře, v závislosti na oblasti, ve které působíte. S leteckou jednotkou však můžete být vysláni i k potápějícímu se člunu, který se však (alespoň zatím) nepotápí.

V celkovém obsahu nechybí ani funkce jako evakuovat oblast, spustit se na laně helikoptéry, či si z hasičského auta vzít hasící přístroj nebo sekyru.

Jak už bylo jednou řečeno, vše je teprve ve fázi beta testování, tudíž je mód vcelku přeplněný bugy. Autor však slibuje postupné zkvalitnění herního zážitku, i v závislosti na feedbacku od hráčů módu, kterých je v utto chvíli už skoro 6000. Ve svých streamech ho představili i herní špičky jako TypicalGamer.

Download a více informací ZDE

Ukázkové video:

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.