Vraťte se zpátky do Liberty City 80. let!

Přestože o GTA IV slýcháme čím dál tím méně, neměli bychom na něj úplně zapomenout. Pojďme se přenést do roku 1988!

 

A o to, aby se tak nestalo, se postaral tým Poslkých autorů ze skupiny LoadGamePL, který vytvořil úžasnou modifikaci této dnes už (skoro) staré klasiky.

Přenesme se zpět do New Yorku (v našem malém velkém herním světě zvaném Liberty City) 80. let, přesněji do roku 1988.
Po městě jezdí dobová auta, všude kolem jsou reklamy srovnatelné s dobou a reálnými společnostmi jako například světově proslulá Coca Cola, konkurenční Pepsi, DMC, jehož DeLoreany šly díky filmu BTF na dračku, Nissan který byl tehdy ještě Datsun, právě vycházející Nintendo nebo Apple, který byl ještě v plenkách.

Manhattan

Výjimkou není ani tehdy teprve tři roky stojící World Trade Center (Světové Obchodní Centrum), které je hráči volně přístupné a průchozí. V jeho plné nehynoucí kráse se ale ukáže až v noci, kdy se obě věže rozsvítí a prozáří tak celý Manhattan.

Ve videu můžeme vidět naší hlavní postavu Niko Bellica vidět prohánět se ve svém novém Mercedesu 560 SEC po Manhattanu posetém opět dobovými reklamními poutači známých společností, hranatými taxíky, policejními crusiery nebo obrovskými plakáty právě vycházejících filmů či seriálů.

Rušná obchodní čtvrť plná úžasných mrakodrapů s opravdu pestrým složením kultur. Najdeme zde i různé slavné památky, jako je Star Junction (Times Square), Middle Park (Central Park) a Rotterdam Tower (Empire State Building). Tato část Liberty City je nejrušnější, nejvíce přeplněná a má nejvíce budov a mrakodrapů. Zkrátka srdce Liberty City. Rovněž je zde spousta nočního života a klubů jako HerculesMaisonette 9 a Bahama Mamas.

Brooklyn

Brooklyn, část New Yorku, kde se poprvé po svém příjezdu Niko usadí. Dříve samostatné město, které si stále drží vlastní kulturu a charakter. Najdeme zde i směs budov rodin té vyšší střední třídy. Autobusové zastávky s reklamou na herní průmysl dobývající Atari, nové Německé Bavoráky, Americké Plymouthy nebo Japonské Toyoty, to vše je Brooklyn.

 

Queens

Queens, opět bilboard vedle bilboardu. Stará, etnicky rozmanitá, převážně rezidenční oblast. Nachází se zde i baseballový stadion, který je domovem týmu Liberty City Swingers. Stále nás baví nasávat tu náladu, ten mood 80. let. Přesouváme se do prostorů letiště, kde se to hemží lidmi cestujícími ať už z města či do města. Walkmany jsou velká věc, proto vidíme reklamy i na ně. Nebo boty Converse, které jsou populární do dnes a mnoho z nás je má jistě ještě v botníku.

Bronx

Přesuňme se do další části New York city – do Bronxu, rodiště Rapu a Hip Hopu. Proslulý svým zvýšeným procentem kriminality, násilí mezi gangy a prodejem drog. Nejmenší z ostrovů, rozhodně zde ale nechybí opět dobové reklamy, můžeme například vidět i graffiti právě spojené s kulturou v Bronxu.

New Jersey

Poslední z částí – New Jersey (ve hře Alderney City). Přesouváme se tedy do dalšího města, i když to tak úplně nevypadá. Ačkoli jsou tyto dva celky zcela nezávislé, Alderney City je mnohdy známé jako součást metropolitní oblasti Liberty City, protože se od něj tolik neliší. Vidíme zde ale trochu poklidnější části, pláže či typické americké „neighborhoods“. Na druhé části ostrova ale nechybí průmyslové oblasti či přístav. Tuto oblast proto vystihuje citace:

„Industrial wasteland meets suburban hell.“ – GTA IV

 

 

Líbí se vám zpracování modifikace? Myslíte, že si autoři této a mnoha ji podobných modifikací zaslouží více pozornosti? Nebojte se diskutovat ať už zde na webu či v komentářích pod příspěvkem na Facebooku, rádi si vaše názory přečteme a rádi odpovíme.

Written by: Vojtěch Kozlovský

Šéfredaktor a správce RockstarGamesCZ

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.