Tenhle Francouz tvořil půl roku skutečnou BF Biftu. A výsledek je úžasný!

Fakt, že v Rockstar komunitě existuje spoustu zdatných umělců není nic neznámého, ale Francouz  IceTeaX předčil svým výtvorem mnohé – vytvořil totiž BF Biftu, originální buggynu z Grand Theft Auto V, ve skutečné a pojízdné podobě. Dlouhá práce se vyplatila, model je tomu hernímu mimořádně podobný:header-bf-bifta-iceteax

Jako základní model posloužil Volkswagen Beetle z roku 1969, což je také auto, které je považováno i za vzor pro herní Biftu. Výsledný model váží 540 kg, má maximální rychlost až 140 km/h a sílu 75 koní. Autor řekl, že auto budoval sám od září přibližně 10 hodin týdně. Představa mít doma skutečnou buggynu ho prý vždy lákala a tak se nakonec, jakožto i velký fanda GTA, rozhodl vytvořit kopii herní BF Bifty.

Na otázku, kolik ho celá tahle hračka stála sice neodpověděl přímo, ale jen model Beetlu, podvozek a ochranné prvky (horní kovové tyče) stály dohromady okolo 7500 Euro, do čehož se samozřejmě nepočítají další prvky jako světla, sedadla a elektronika. IceTeaX také popisuje těžkosti se samotnou stavbou auta – spousta věcí s prý musela předělávat, což zabralo další dlouhé měsíce práce. Nakonec se však stroj začátkem února úspěšně rozjel. Nenechte se však zmýlit – autor sám říká, že ze svého díla nebude dělat věc pro výstavu – podle jeho slov je to hračka a není důvod se bát rozbití.

GALERIE:

Podívejte se také na youtubový kanál autora ZDE kde najdete videa z jízd Biftou:

 

Zdroj: GrandTheftAuto5.fr

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.