Tahle modifikace vám z GTA 5 vytvoří reálný svět se vším všudy!

 

Technická vyspělost, respektive grafika Grand Theft Auto V patřila vždy k nejlépe hodnoceným aspektům této hry. Poprvé byly textury kompletně předělány s příchodem na nextgen konzole, podruhé s příchodem hry na PC. Teď – do třetice – se objevila skvělá modifikace, která úplně změní váš požitek ze hry.

 

 

The Pinnacle of V – World Enhancement Project je rozsáhlá modifikace do GTA 5 z dílny Kanaďana Joshe Romita. Z názvu i screenshotů výše je jasné, že se jedná primárně o grafické vylepšení a to o 200%. To je sám o sobě obrovský projekt, avšak Romito tuto věc bere jako velkou výzvu a tak hru překopal skoro od základů. Za 4 měsíce od vydání verze 1.0 si modifikace vysloužila velkou podporu a 70 000 stáhnutí jen na fóru gta5-mods.com.

„Není to jenom vizuální vylepšení, doslova každý aspekt hry byl vylepšen, optimalizován a doladěn za účelem vytvořit nejrealističtější, nejimpozantnější a ohromující Grand Theft Auto s poučením se ze všech dosavadních zkušeností.“

– citát z oficiálního webu

Vizuální vylepšení

Nejspíš už jste někdy slyšeli o nějaké prosté modifikaci, která využívá systémů shaderů a EnB. V mnoha případech to však nedopadlo úplně nejlíp, hra byla místy až moc ostrá a k realitě se to blížilo jen málo.

Ale s tím je teď konec. Autor tvrdí, že nakonfiguroval tyto systémy na nejlepší možné hodnoty aby zaručil skvělou balanci barev, která přinese do LS úplně nový život.  Shadery to však samozřejmě ani zdaleka nekončí. Jednou z dalších hlavních změn je kompletní předělání systému počasí. To spočívá v odstranění nežádoucích barevných vad, změnění zvuků ale i nového vzhledu deště a dešťových kapek, které nyní vypadají skutečně fotorealisticky. Dále byl přidán systém, co umožňuje všechny druhy počasí i v noci.

Čeho si ale nejspíš všimnete jako první je velké vylepšení odrazů a stínů. Občas vypadají odrazy v loužích až moc sytě a jasně, v reálu v mělké kaluži nic moc takového nejspíš neuvidíte. Dále bylo zapnuto stínění na na zbraně, exploze a jiné objekty i jevy.

Celkového vylepšení se dočkal i pohyb stromů a trávy ve větru, respektive se zlepšil účinek větru na krajinu. Stejné opravy se dočkaly i efekty vody a vln na moři.

V oblasti světel, policejních majáků a svítilen bylo také mnohé zlepšeno – došlo zejména k vylepšení odrazů světla od ploch, na které dopadá.

Generální oprava textur

Tato kategorie je velkým projektem sama o sobě. Textury ale nejsou vylepšeny, jak by tomu bylo obvykle, ale kompletně vyměněny za nové v 4K rozlišení. Nové textury budou stále implementovány v nových updatech. Přikládáme seznam dosavadních vylepšení:

  • 4K mraky
  • 4K voda (viz screenshot níže)
  • 4K měsíc a hvězdy
  • 4K rostliny a tráva
  • 4K krev
  • 4K jiskry
  • 4K déšť
  • 4K stíny od spodku dopravních prostředků
  • výměny textur za reálné značky (Pepsi, CocaCola)

RomitoII

100 % předělání dopravního modelu

Konečně budete moct jezdit v Los Santos v autech, které vám nebudou připadat jako hračky. Jízdní model je totiž v originální hře jednou z více kritizovaných částí, někteří dokonce tvrdí, že lepší byl i v GTA IV. Pinnacle of V avšak vše změní. Jde zejména o realistickou destrukci a realistické řízení. Nejvíce jsou změny znát při skutečně rychlé jízdě, kdy bude vůz mnohem hůře ovladatelný. Když ale náhodou narazíte, tak i samotná srážka bude probíhat naprosto v souladu s fyzikálními zákony. Zkrátka Newton už se nebude otáčet v hrobě. 😉

RomitoVI

V neposlední řadě jde i o realistickou váhu aut a jejich maximální rychlosti. Změny se ale netýkají pouze vašeho auta, ale i ostatních AI dopravních prostředků. Tím se pozvolna dostáváme k

další kategorii:

Obyvatelé a NPC chování

Obyvatelé a jejich chování je to, co z GTA 5 dělá hru mnoha možností a tak byl na tuto kategorii brán mimořádný zřetel. V první fázi byly kompletně upraveny vztahy mezi jednotlivými skupinami obyvatel. Ve finále to tak bude vypadat, že muži zákona gangy skutečně nenávidějí. Týká se to však i skupiny zvířat – ta jednoduše ihned neutečou a vy si tak můžete užít přírodní atmosféru úplně naplno. Zároveň budete moci jako hráč déle stát u kolemjdoucích bez toho aby začali utíkat či v případě policistů střílet.

V druhé části došlo ke změnám v koncentraci obyvatel v závislosti na místě a denní době. Už se tedy nestane, že byste byli v samém centru Los Santos a kolem vás to vypadalo jak v Černobylu. Naopak v noci na Mount Gordo už nepotkáte žádného opožděného turistu (tedy krom ducha). Všechny DLC vozidla se nyní navíc budou v ulicích objevovat naprosto běžně, což přinese do LS mnohem více života. K dalšímu obsahu patří i přesné policejní hlídky v ulicích – jak pěší, tak v autech.

RomitoXIII

Předělání zbraňového konceptu

Zbraňovou korektnost GTA 5 bychom ještě nedávno mohli  s jakoukoliv FPS hrou jen těžko porovnávat. Ano, ještě nedávno. Autor modifikace totiž říká, že každá zbraň  byla po technické stránce naprosto předělána. Každá tak nyní má reálný bullet spread a recoil a nové animace při nabíjení a jeho realistická rychlost. Zásadní změnou je třeba i realistická doba letu náboje, to znamená, že už nikdy nedostanete okamžitý zásah, ale kulka chvíli poletí. Střela taktéž nyní může projít některými materiály, které doposud byly nezničitelné, například dřevo, plast nebo úzký plech. Může taktéž dojít ke zničení různých objektů, které doposud byly nedotknutelné.

Policisté a členové gangů taktéž budou moci mít různé zbraně a výbavu, což zase ubere z jednotvárnosti hry. Poškození materiálu i těl se ukazuje z mnohem větší dálky, resp. se zvětšila vykreslovací vzdálenost.

Důležitou změnou je generálka modelu pěstních soubojů. Budete méně kopat, ale spíš dávat pěsti, kterými budete pohybovat rychleji. A to nejdůležitější – s AI postavami budete moci bojovat déle, takže se po dvou ranách nesloží na zem

 

Jistě vás budou zajímat HW požadavky pro bezproblémové rozběhnutí tohoto gigantického projektu. Autor je přímo nestanovil ale je jasné, že pokud máte problémy se hrou už tak, nečekejte žádné zázraky.

Oficiální stránka projektu ZDE

Prohlédněte si také videoukázku, která rozhodně stojí za to. Nezapomeňte přepnout do FULL HD!

 

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.