Strojvůdcem v GTA 5: Railroad Engineer 3.2


Jediný dopravní prostředek, který se v základní hře nachází, ale nelze ho ovládat, je vlak. Tento problém se však dá vyřešit prostřednictvím PC modifikace Railroad Engineer, která je v podstatě kompletním simulátorem profese strojvůdce či tramvajáka.

59d690-Tram1

Trevor se dal na dráhu tramvajáka 🙂

Za celou příběhovou kampaň se naskytla příležitost řídit vlak pouze jednou. To však znamená, že engine hry tuto činnost umožňuje, ale z nějakého důvodu není tato funkce normálně dostupná. Spoustu lidí to pochopitelně štvalo a mezi touto skupinkou železničářských nadšenců byl zřejmě i moder J10, který se rozhodl GTA 5 obohatit o další skvělý kousek. Co se však týče fyziky vlaků ve hře, tak to není žádná sláva.

Kromě designových věcí jako jsou světla, klakson, otevírací dveře a dokonce rádio ve vlaku se tak tato modifikace dočkala hlavně realistické možnosti vykolejení vlaku. To bylo navíc nedávno obohacené o exploze právě utržených vagónů. O tom, jak blízko jste ke zkáze vlaku vás upozorňuje ukazatel v horní části obrazovky Ten určitě má svou funkci, protože rychlost vlaku či tramvaje není ničím omezena a tak se můžete krajinou prohánět i rychlostmi nad 200 km/h! Co víc, týká se to i zpětného chodu.

Menší specialitkou módu jsou tzv. Engineer Comands. Pokud nastoupíte do vlaku a původního strojvůdce nebudete vykopávat ven či zabíjet, může plnit vaše příkazy, tak jak si budete přát. Po stisknutí klávesy E si můžete vybrat mezi okamžitým zastavením vlaku, udržením aktuální rychlosti nebo možnosti, aby stroj následoval hráče.

Bohužel v současné době stroje nelze použít na nic jiného než prosté ježdění krajinou, srážky a vykolejení. Spousty hráčů by jistě uvítalo interakci v podobě mini-misí ve stylu dovez náklad z Los Santos k pile do Paleto Bay, nebo přeprav cestující z letiště do Pillbox Hill. Mluví se i o využití výhybek, odpojování vagónů atp. Tyto věci jsou ve většině technicky velmi náročné, avšak není pochyb, že by to přineslo další desítky či dokonce stovky tisíc nových hráčů módu, který se už tak může chlubit 32 000 staženími. Ve své kategorii Railroad Engineer ke špičce a tak si rozhodně zaslouží vaše ohodnocení.

Download a více informací ZDE

Vykolejení vlaku v akci:

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.