Starší R* tituly, které stojí za to si zahrát

Pojďme se podívat do minulosti. No přiznejte se, kdy jste naposledy hráli starší hru? Pokud by vás náhodou přepadla nostalgická chvilka, R* má pro vás mnoho skvělých řešení, aneb Starší R* tituly, které stojí za to si zahrát.

Grand Theft Auto 3 (2001,2002,2011)

Info:

První hra ve 3D povedení ze série GTA, běžící na RenderWare enginu. Vydaná v roce 2001 na konzole PS2, roce 2002 na PC. Také se zde poprvé v sérii GTA mění denní doba. (1h=24m) V roce 2011 se dočkala mobilní verze. (Android)

Příběh:

Liberty City, 2001. Hlavní hrdina Claude je zrazen přítelkyní Catalinou (, poté co společně vykradou banku. Dále se Claude propracovává na stále vyšší pozice v podsvětí Liberty City, dokud se nestřetne opět s Catalinou.

unnamed

Max Payne (2001,2012)

Info:

První hra ze série MP, vydaná roku 2001. Hra je dělaná hlavně ve filmovém stylu. Rovněž jedna z prvních her, kde byl zakomponován tzv. „bullet-time“ (zpomalení času při střílení). Namísto většiny cut-scén se používají komiksové panely s dabingem. Mobilní verze se dočkala v roce 2012.

Příběh:

Po tom, co Maxovi zemřela žena i dítě se nervově zhroutí. Prohledává všechny možné bary a drogová doupata, stopu po stopě. Při životě ho drží jen nenávist a zoufalá touha najít vraha jeho ženy s dítětem.Přitom potkává agentku Monu Sax, která se k jeho práci přidá. Hlavními „záporáky“ jsou všichni kdo patří k největší drogové společnosti, jejíž ředitelku zabije na konci hry. (záměrně nepíšu jak)

63b9d0ba0e6b72ddcce8b58979b716c907c00fba.jpg__620x340_q85_crop_upscale

Max Payne 2: The Fall of Max Payne (2003)

Info:

Pokračování velmi úspěšného předešlého dílu. Opět third-person střílečka, bullet-time, komiksové panely. Hra byla vydaná v roce 2003. Proti předchozímu dílu se dočkala mnoho úprav. Jak grafických, tak technických.

Příběh:

Max, jako bývalý detektiv se vydává do New Yorských ulic pomstít svou ženu s dcerou. Opět se střetne s Monou Sax, se kterou zabíjí všechno a všechny kolem sebe.

maxresdefault

Manhunt (2003,2004)

Info:

Manhunt, jedna z nejvíce kontroverzních her od R*, vydaná v listopadu roku 2003 ba PS2 a v dubnu roku 2004 pro Xbox a PC. Pro hru je typycké hlavně násilí, proto byla v mnoha zemích zakázána.

Příběh:

James Earl Cash byl odsouzen na smrt po vpichnutí jedovatého séra. Zoufale si přeje dostat druhou šanci. Po střihu se probudí, a hlas z reproduktoru ho obeznámí s tím, že dostává druhou šanci. Ovšem pod jednou podmínkou – bude dělat to, co mu řekne. Samozřejmě souhlasí. James bohužel zanedlouho zjistí, že tak, jak to dopadne, si svojí druhou šanci nepředstavoval.

header

The Warriors (2005)

Info:

Jádrem hry je brutální bojový system a souboje s konkurenčními gangy. Každý člen gangu má jiný bojový styl a údery v tzv. „Rage módu“. Rovněž obsahuje velmi jednoduchý systém udělování příkazů. Jakmile dostanete pár ran, zranění se na vašem modelu projeví různými monokly, tržnými ranami nebo podlitinami.

Příběh:

New York City, sedmdesátá léta. Pouliční gang, známý jako Warriors, jsou obviněni z vraždy, kterou nespáchali.

the-warriors21

 

 

Written by: Vojtěch Kozlovský

Šéfredaktor a správce RockstarGamesCZ

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.