Rockstar Editor Tipy: Kamery & Soundtrack

V druhé epizodě seriálu o tom, jak co možná nejlépe naložit s možnostmi Rockstar Editoru, si povíme pár tipů i k nakládání s kamerami. Pokud je umíte ovládat, máte z půlky vyhráno. 

Jak víte, Rockstar Editor je co se týče možností velmi rozsáhlý a tak i funkcí, které jsou k dispozici v oblasti umění s kamerami je mraky. Proto dnes  zdůrazníme jen některé z nich. Jedna obecná rada zní, že pokud začnete tvořit v jednom stylu, tak v něm celou práci dokončete. Pokud totiž budete příliš často měnit filtry, zpomalení, pohledy kamer atd., vaše video bude ve výsledku vpadat velmi neprofesionálně. A to nechcete.

Kamery

Jedním z nástrojů, se kterým se dá pořádně vyhrát je takzvaný Blend, neboli mixování jednotlivých kamerových záběrů do sebe. V rámci toho nástroje existuje několik funkcí, která je potřeba si vyjasnit. „Blend Easing“ nastavený na „Off“, zajistí, že kamera se bude pohybovat stejně rychle v každém záběru vašeho mixu. Doporučujeme použít toto nastavení v akčních záběrech, které si mají zachovat své tempo. Naproti tomu nastavení na „On“ , které znamená, že se rychlost kamery bude postupně zrychlovat či zpomalovat. Na výběr máte také mezi „Linear Blend“ a „Smooth Blend“ . První volba  vytvoří přímý pohyb mezi Markery, druhá udělá jakýsi oblouk, který zajistí plynulost záběru. První jmenovaný prosím moudře, ve většině případu záběry s ním působí velice ošklivě a sekaně.

Funkce Depth of field, neboli hloubka zaostření, se dá použít na vcelku jednoduché umocnění atmosféry, přímo žádoucí je potom v makro záběrech – bez ní, byl detail rušilo okolní prostředí.

Soundtrack

Každý snad dokáže odhadnout vhodnou písničku pro vystihnutí atmosféry videa, avšak často se zapomíná, jak důležitá je hlasitost celé písničky. Efekty jako náhlé či pozvolné ztišení nebo úplné vypnutí skladby mohou být dobře použitelné jako prostředek pro upoutání divákovi pozornosti.  Právě to, jaký akustický podklad bude výsledný projekt mít dokáže pěkně zacloumat s atmosférou. V praxi, a ne jenom v Rockstar editoru, je tento jev dobře patrný v tomto videoklipu.

 

 

 

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.