Red Dead Redemption už má doma 14 milionů hráčů!


Rockstar Games si připisuje další velké prvenství – oblíbená westernovka Red Dead Redemption, vydaná před pěti lety, očividně stále letí a tak se jí prodalo již 14 milionů kopií po celém světě.

Take Two toto uvedlo v pondělí zveřejněné zprávě o akcionářském dosahu. Mimo jiné je zde Red Dead Redemtion vychvalováno jako hra co „omladila“ Western žánr, díky čemuž se stala „mediálně úspěšným konceptem.“ Připomeneme, že vývoj hry probíhal od roku 2005 do roku 2010 a stál něco mezi 80 a 120 miliony dolarů.

Tyto vlídná slova samozřejmě hrají do karet všem herním konspiračním teoretikům, kteří už celé měsíce spekulují o vydání pokračování RDR, ačkoliv přímý důkaz k této skutečnosti prozatím chybí, což však při obvyklé tajemnosti Rockstaru není nijak překvapující. Mnoho fanoušků skutečně vidělo naději v Gamescomu a E3, z obou však Rockstar vyšel naprosto naprázdno. To nechává budoucnost naprosto otevřenou.Soudě podle různých diskuzí fanoušků je však toto čekání už příliš dlouhé a v kombinaci s tím, že Rockstar jen vytrvale zásobuje GTA Online novým obsahem se začíná zvedat vlna nespokojenosti.

2925650-rdr2

Ale nezoufejte, Rockstar San Diego, které má na svědomí první RDR má podle oficiálního webu otevřeno celkově 42 nových pracovních pozic ve všech odvětvích od animátorů přes testery až po marketing. To znamená, že se v zde v Kalifornii skutečně na něčem pracuje, avšak co to je skutečně, není možné zjistit.

Součástí zprávy je i vyhodnocení za fiskální rok 2015, který byl pro Take Two jako takové jeden z nejlepších roků vůbec. V průměru totiž vzrostla ekonomika koncernu o 34.5%. Ještě více potěšující zprávou však je, že největším hnacím motorem těchto skvělých výsledků jsou prodeje Grand Theft Auto V a her od sesterské firmy 2K.

Ve stejné zprávě se taktéž uvádí, že GTA 5 se prodalo už 54 milionů kusů. Do toho se však nezapočítávají digitální kopie z online obchodů, takže se reálně bavíme o přibližně 63 – 67 milionech hráčů.

 

Zdroje: [1] [2]

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.