Grand Theft Auto III bylo vydáno v roce 2001. Hru vydal Rockstar původně na PC, PlayStation 2 a Xbox. Je to první GTA v 3D grafice s větším využitím, takže s sebou přináší hodně nových změn a herních mechanik.

Grand-Theft-Auto-GTA-3-Game-Download

 

GTA III jak jsme se již zmínili je velice revoluční v této sérii her a to hlavně kvůli nahrazení pohledu ze shora za pohled ze třetí osoby. Jak my již víme toto byl velice dobrý tah od Rockstar Games.Claude_from_Grand_Theft_Auto_III

Hra se odehrává v Liberty City, které je znatelně inspirováno New Yorkem. V Liberty City jsou 3 městské oblasti Portland Island, Stauton Island a Shoreside Vale. Původně ve hře měli být i modely budov připomínající World Trade Center, ale po incidentu, který se udál 11. Září je Rockstar na poslední chvíli odstranil.

Hlavní protagonsta za, kterého hrajete se jmenuje Claude. Claude za celou hru neřekne jediné slovo, a proto nemá vlastního dabéra.

Hra začíná tím že Claude, jeho přítelkyně a Miguel vykrádají banku, ale najednou přijde zvrat a Catalina obrátí zbraň na Clauda. Postřelí ho a Clauda poté zatkne policie za loupež. Když Clauda převáží do vězení napadne konvoj Kolumbijský gang, který unese jednoho z vězňů. Claude společně s jiným vězněm utečou, ale jak se příběh rozvine dál vám my říci nemůžeme, protože takto fantastickou hru by si měl každý aspoň vyzkoušet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Written by: Honza K

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.