Případ Lindsay Lohan vs. Rockstar definitivně smeten ze stolu!

Příběh, který se táhl s vydavateli série Grand Theft Auto celé dva roky, je definitivně u konce. A co víc – pro Rockstar Games u velmi šťastného konce! Žaloba, kterou podala americká herečka Lindsay Lohan za údajné neoprávněné použití její podobizny v GTA 5, byla totiž definitivně odmítnuta soudem.

Lindsay Lohan Press Conference at Social Film Loft during the 2014 Park City on January 20, 2014 in Park City, Utah.

Lohanová podala svou žalobu 2.7. 2014 s tvrzením, že vývojáři použili její podobiznu pro vytvoření herního charakteru Lacey Jonas. Již zprvu většina médií reagovala na tento případ jako o snahu Lohanové se zviditelnit, protože podoba obou dívek se zkrátka hledala jen těžko.

Vyvrcholení této ságy je vskutku kuriózní. Po vyhodnocení všech důkazů, kdy soud dospěl k názoru, že Lacey Jonas je parodií herečky, se ale ukázalo že v americké legislativě neexistuje žádný zákon, který byl takovéto jednání nějakým způsobem omezoval. Jinými slovy – parodovat můžete v USA kohokoliv a téměř jakkoliv.

lindsay_lohan_lacey_jonas_comparison

Oficiální odůvodnění tedy zní, že tento případ „nespadá pod statutární definice ‚reklamy‘ nebo ‚obchodu'“, což z celé záležitosti dělá jen parodii, která není trestná. Právníkům Rockstaru se tak povedlo obhájit jejich argumenty, ke kterým přistoupili v březnu, potom, co se zdálo že má žalující strana navrch. Původně totiž nechtěli přiznat ani to, že jde o parodii. Zdravý rozum tak v této bizarní kauze definitivně zvítězil.

To však neznamená, že by se Rockstar definitivně zbavil kontroverzí. K projednávání se stále nedostal případ, kdy se proti sobě postavili hlavní postavy Rockstaru, Leslie Benzies a bratři Houserovi.

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.