Pozice v Rockstaru se zaplňují! Co to znamená?

Rockstar Lincoln, lokalizační pobočka koncernu, naplnila 6 pozic. Znamená to, že se do pobočky přesunula hotová verze hry anebo vývoj stále vázne v některém z vývojářských studií?  

1

Ilustrační foto

Ještě na začátku srpna byly na oficiálním webu do Rockstar Lincoln, studia ve východní Anglii, vypsány inzeráty na 9 pozic, nyní už zbývají jen tři. Toto studio je jedním ze 7 a mediálně je poměrně neznámé, protože se zabývá výhradně jazykovou lokalizací všech titulů od Rockstar Games. Více o tomto jedinečném studiu jsme psali ZDE.

Zatímco v půlce prázdnin se hledalo devět jazykových testerů pro verze ve španělštině, němčině, francouzštině, italštině, ruštině, korejštině a japonštině, tak nyní už se hledají pouze testeři pro latinskoamerickou španělštinu, němčinu a japonštinu. Toto samo o sobě by nebylo tak zvláštní, když zvážíme, že o práci v Rockstaru byl vždy zájem, ale i přesto bychom mohli vzít v potaz rychlost s jakou se místa zaplnila. Potřeboval snad Rockstar rychle dokončit projekt? To se při věčné tajemnosti jednoho z nejúspěšnějších herních koncernů světa nejspíš nikdy nedozvíme, ale pokud je to tak, pak se právě v těchto dnech dokončuje něco, co bychom mohli už během několika měsíců hrát.

Tím však podivnosti zdaleka nekončí.  Jistě si vzpomínáte, když začátkem tohoto kalendářního roku Rockstar San Diego, které má na svědomí Red Dead Redemtion, vypsalo přes 30 pracovních pozic na vše od animátory po UI designéry. Logicky se tak začalo spekulovat o tom, zda není na programu druhý díl RDR. Žádná z více než tří desítek pozic však doposud nebyla obsazena. Je však dost nepravděpodobné že by se za tři čtvrtě roku o místo nepřihlásil jediný člověk a tak se nabízí možnost, že se na novém projektu ani nezačalo pracovat, nebo že si Rockstar prostě dává na čas. V obou případech by to však znamenalo, že Rockstar Lincoln nenabírá kvůli projektu ze San Diega, ale kvůli úplně něčemu jinému.

Připomeňme také, že 17. září tomu byly už dva roky od prvního vydání Grand Theft Auto V a pokud bychom se nyní dočkali oznámení nového titulu, určitě ho nebudeme hrát dříve než příští rok. Je to tak poprvé v historii, co bude mezi vydáním jednotlivých titulů Rockstaru mezera více než 3 roky. Od roku 1999 totiž Rockstar vydával pravidelně i několik titulů ročně.

Zdroje: [1] [2] [3]

 

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.