Pozadí příběhu Michaela De Santy – část třetí

Přichází poslední část Michaelova příběhu a zároveň tak zauzlení i následné rozuzlení jeho největší změny v životě. Dave Norton či Lester Creast budou hrát klíčové role.

Na začátku roku 2004 Michael udělal nejspíš svůj největší podraz v životě. Potkal totiž agenta FIB jménem Dave Norton, který naneštěstí měl jisté informace o předchozí kriminální činnosti. Dave je však velký intrikář a přichystal dohodu. Za to, že Michael dá FIB informace o Bradovi a Trevorovi měl dostat ochranu, novou identitu a beztrestnost pro celou jeho rodinu. Michael souhlasil.

Norton měl v plánu zatknout Trevora a Brada při jejich úniku z loupeže v North Yanktonu, o které od Michaela samozřejmě také věděl. Plány se však, jak víme, trochu vymkly kontrole, když Brad omylem schytal první ránu od FIB. Trevor byl zuřivější a silnější protivník než Dave vůbec mohl předpokládat a tak začalo pravé peklo. Ve chvíli kdy byl Michael „postřelen“ jedním z Davových mužů, Trevorova Rampage začala – s zuřivostí postřelil několik agentů. Když zjistil, že nemá na vybranou, utekl do mrazivých polí s vědomím, že Michael je po smrti.

2540060-1378229677-5

Trevor, jakožto hlavní cíl tohoto podrazu už nikdy nebyl dopaden. Jediný, kdo z toho vyšel docela dobře byl Michael. Dave Norton ho dostal s celou jeho rodinou do Ochranného programu svědků, přesídlil ho do Los Santos a dal mu nové příjmení De Santa. Do této chvíle používal Michael jeho rodné příjmení Townley. Tento strastiplný příběh však má svojí dohru. Dave věděl, že Trevorovi se podařilo uprchnout, avšak nikdy to neřekl Michaelovi. To je také důvod, proč oba dva aktéři považují později Nortona na zrádce.

„Why did I move here? I guess it was the weather…

– Michaelova sarkastická hláška jako první věta z původního traileru na GTA V.

Michael, ačkoliv měl nyní co se mu zlíbilo, nebyl se svým novým životem ve Vinewoodu ani trochu spokojený. Ze stesku po jeho kriminální kariéře i domovu začal mít velké deprese. Noci strávil nekonečným pitím v barech a postupem času se velmi uzavřel do sebe. Přestal myslet na rodinu a tak se i jeho manželství hroutilo. Když Jimmy a Tracey vyrostli, jen málokdy mu projevovali respekt.Došlo to až k rodinným návštěvám u Dr. Friedlandera, studovaného psychologa, co byl snad jako jediný schpný říct o situaci objektivní názor.

Michael sám říká, že období od osudné vloupačky až po rok 2013 bylo jeho nejhorší období v životě. V tomto bodě se také dostáváme do konce Michaelova příběhu a tak i celé série Pozadí příběhu. Všechny články z ní najdete ZDE

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.