Pokračování série Red Dead již příští rok v květnu?!

S postupem času se stále více začíná spekulovat o dalším titulu z dílen Rockstar Games a to i navzdory tomu, že nepřestává být stále oživováno GTA 5, respektive GTA Online, jakožto poslední titul od Rockstaru.

Red_Dead_Redemption_v2_by_patrickbrown

Fanart: Patrick Brown

 

 

Následující teorii jako první zaznamenal portál TCMFGaming. Ta přitom pracuje úplně s triviálním nápadem. První díl série zvaný Red Dead Revolver vyšel 4. května 2004, druhý (a poslední) 18. května 2010. Jednoduchými počty zjistíte, že je to 6 let mezi vydáním obou titulů. Celé to spočívá v tom, že další šestiletka se naplní v květnu 2016. Pokud by to tak skutečně bylo, tak už radši začněte plánovat letní prázdniny.

Pojďme si ale říct, co tuto teorii podporuje a co jí vyvrací:

Plusy:

Celé to tak trochu zapadá do kontextu událostí posledního roku. Začalo to otevřením více než třiceti pozic v Rockstar San Diego, což je studio, které se hlavní částí podílelo na Red Dead Redemption. Ty se postupně zaplňovali a posléze se otevřely další ve studiu Rockstar Lincoln, které se zaměřují na lokalizaci rockstarovských titulů, kam se hra posouvá až v poslední fázi vývoje.(psali jsme ZDE) Jestli se tedy hra bez úniku jediné informace dostala až sem, tak tedy klobouk dolů.

Mínusy:

Skutečnost, že bychom byli v období méně než půl roku před vydáním a ještě bychom neviděli jediný trailer, jediný screenshot a zkrátka vůbec nic, může znamenat dvě věci. Buďto se žádná hra nechystá, anebo Rockstar skvěle utajuje veškeré informace.

Pochybnosti padají i okolo samotného termínu, protože, přiznejme si to, Rockstar není ve svých datech vydání úplně důsledný. Jedním příkladem za všechny je GTA 5, jehož trailer vyšel téměř dva roky před konečným vydáním v září 2013.

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.