Merle Abrahams: Sériový zabiják v GTA 5!

Grand Theft Auto V je prošpikované easter eggy. Některé jsou méně známe, některé více, ale některé jsou prakticky neznámé. Dnes si představíme jeden z té poslední kategorie.

 

Merle Abrahams (1947 -2004), známý také jako Nekonečný zabiják (orig.-The Infinity Killer), je sériový vrah, který řádil v Sandy Shores a okolí roku 1999. Celý jeho příběh se točí zejména okolo čísla 8, což měl být v tomto případě symbol nekonečna. 8 bylo i vražd – všichni byli osamělí běžci, co se zřejmě vydali až na příliš nebezpečný trénink. Jejich těla ukryl ve vodách severně od ostrova a pokud bude hráč dostatečně všímavý může je najít.  Vypadají nějak takto:

0_0

Celý Easter Egg spočívá v tom, že Merle zanechával v okolí Sandy Shores stopy, které měli dovést badatele k tělům. Jde o různé  básničky a slovní hříčky, které si vždy pohrávají s číslem 8.

Začněme v jeho bývalém domě. Tedy spíše v tom co z něj zbylo. Právě zde je velké množství nápisů, jak od zabijáka tak od jeho sousedů. Jedním z nich je i nápis „Bude jich 8“ (orig. – There will be 8), což referuje k počtu obětí. Celý dům je opravdu nepěkné místo – ze stropu visí pár bot a ve skleněných nádobách se zde nachází něco, co se až nebezpečně moc podobá lidské tkáni. Fuj.

Ve skalách za známým pouštním městem se toho však nachází ještě více zajímavého. Přesněji jsou to dva texty vyryté do skály. Jedním z nich je tato básnička popisující jednotlivé vraždy. Brrr.

maxresdefault

Věnujme pozornost poslednímu verši – „8 won’t wait“ (Osmička nepočká) Jedině tady totiž není číslovka napsaná slovy a hlavně se na něj dá pohlížet dvěma způsoby – Buď to, že on je tou poslední obětí anebo že jednoduše s další vraždou nebude čekat.

Druhý text je však o dost zajímavější.

They want me, they can have
but they will never get my people
even though I shall leave them sign enough
where they put me

Rozebereme si to řádek po řádku:

  • „They want my, they can have“ (Chtějí mě, mají mě mít) znamená, že Abrahams se nebojí jít do vězení a je mu jasné, že bude dopaden.
  • „…but they will never get my people“ (ale nikdy nenajdou moje lidi) je reference k  tomu, že těla jsou ukrytá na dně oceánu a policie je nikdy nebude schopna najít.
  • „…even though I shall leave them sign enough where they put me“ (přestože je nechám tam kam mě dají) odkazuje k tomu, že poslední nápověda se skrývá ve věznici, v místě jeho posledního pobytu.

Poblíž bloku 9A ve věznici Bolingbroke se na zdi nachází poslední slovní hříčka, která jednoduše řečeno hráče nasměruje k tomu, že těla jsou ukryta pod vodou. Bližší lokaci nám zde prozrazuje malá malůvka, což je část mapy GTA 5 na severo-západním cípu ostrova.

3

 

Přesuneme se však zpět do Sandy Shores – jen dva bloky od Merleho domu, kde se nachází další polozbořená chatrč. Najdeme zde útržek z novin z prosince 2004, který mimo jiné říká, že Abrahams právě zemřel ve věznici, kde čekal na soud. Ten se však nikdy neodehrál a vrah si tak svá tajemství vzal do hrobu.MerleAbrahams-GTAV-NewspaperClipping

Zdá se, že záhada je vyřešena, ale jedna věc stále nesedí. Těl bylo pod vodou doposud nalezeno 7, nikoliv 8. Je tedy osmou obětí svého vlastního řádění sám Merle Abrahams? To už se nejspíš nikdy nedozvíme…

 

Jak myslíte, že to celé skutečně bylo? Napište nám svojí teorii do komentářů…

 

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.