Kdo je duch z Mt. Gordo? – Příběh Jolene Cranleyové

Po ohlasu minulého easter-eggového příběhu přinášíme i dnes další záhadu, která má přímou spojitost s duchem ,který se objevuje na Mount Gordo, na východě ostrova San Andreas.2ajcosn

Skutečnost, že se na hoře objevuje mezi 23:00 a půlnocí duch patří k těm nejznámějším Easter eggům z celé hry, málokdy se však zmiňuje příběh, který za tímto faktem stojí. Opět se tak ukazuje, jak propojený a promyšlený je celý GTA vesmír.

Známá silueta vznášející se nad Mount Gordo patří jisté Jolene Cranley-Evansové, tehdy dvaadvacetileté ženě, která zde spadla z útesu. Stalo se tak 14. března 1978. V osudný den se sem vydala se svým manželem Johnem, který je také známý jako Jock. Tito dva prý byli mimořádně vyhlášení pro velké problémy v jejich manželství. Ty spočívaly v tom, že zatím co Jock chtěl opustit Blaine Country a stát se kaskadérem, Jolene chtěla zůstat a pečovat o své rodiče.

Existuje však několik důkazů o tom, že dívka nespadla ze skály jen tak pro nic za nic. Byl to totiž Jock, který ji zabil. Nikdy za to ale nebyl usvědčen. Hlavním důkazem pro tuto teorii je krvavý nápis „Jock„, který je na místě, kde se duch objevuje. Vrah se ke svým činům nikdy nepřiznal a až do dnes hraje truchlícího vdovce.

Veškerá pointa Easter Eggu spočívá v tom, že onen neusvědčený vrah, Jock Cranley, je aktuálním kandidátem na guvernéra státu San Andreas. Známe ho dobře z herních billboarů a rádiových reklam. Koneckonců – to jak zakrývá svou temnou minulost falešným úsměvem je vidět už na volebním plakátu.

maxresdefault

 

Jako většina Easter eggů v GTA má i tento reálnou předlohu. Příběh který je často vyprávěn jako hororová pohádka na středozápadě USA se odehrává na „Mount Gordon“ v Pensylvánii. Neznámou dívku tu shodí ze skály její přítel Mike. Díky podobnosti jmen hor se také spekuluje o tom, že Mt. Gordo dostala své jméno podle tohoto příběhu.

Zajímavosti:

  • Žádný trojrozměrný model ducha ve hře neexistuje – ve skutečnosti jde jen o 2D texturu, která je nastavená aby se objevovala a mizela
  • Blízko kempu, který leží u turistické trasy právě na Mt. Gordo jsou po desáte hodině večer herního času slyšet křiky a jakýsi pískot. Badatelé toto přisuzují právě Jolene, jelikož kemp se nachází na straně skály, kde měla údajně padat.

 

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.