Je toto první screenshot z nadcházejícího Red Dead?!

Jen týden nás dělí od začátku herní konference E3 a hráči se chytají každé informace, co vypluje na povrch. Debatu o další hře Rockstaru rozvířil uniklý screenshot od bývalého designéra z  Rockstar San Diego.

Údajně má být vývojář Matt Clyne další z těch, kteří vypustili na internet něco, co neměli. Objektem zájmu se tentokrát stal tento screenshot:

red dead leak screen

Objevil se na Mattovém portfoliu, které už ale v tuhle chvíli není dostupné. Hned první pohled na obrázek by mnohé mohl odradit – jak sami dobře můžete vidět, v pravém dolním rohu se nachází nápis Red Dead Redemption. Nicméně, komunity na redditu a gtaforums se shodli na tom, že toho nemůže být grafika z původního Red Dead Redemption z roku 2010. A my musíme jen souhlasit – na první pohled je totiž vidět, že při nejmenším tento screenshot nebyl vyroben s původním RAGE Enginu, na kterém běží velká většina starších titulů Rockstaru, ale na jeho novější verzi, označované jako RAGE V2. Ten pohání třeba GTA 5 na PS4, Xbox One a PC.

Starší verze RAGE enginu totiž z grafického hlediska postrádala efekt tzv. chromatické aberace, což je sice technicky vzato chyba měnící barvu v kontrastních oblastech fotografie, nicméně v herním průmyslu je to naopak známka posunu. Jak takový efekt vypadá na PC verzi GTA 5 si můžete prohlédnout ZDE. Dále neměla ani zdaleka tak dokonalý systém shaderů a mraků. Takže to zkrátka nemůže být ani screenshot z původního Red Dead, ani z jeho výroby. Proč by také pak vývojář fotku po tom, co se rozšířila po internetu ihned smazal? A co víc – proč by takovou fotografii uploadoval až 17. srpna 2015, když Red Dead vyšlo v roce 2010?

Stále se ale může jednat o dvě věci – buďto jde o remasterovanou verzi Red Dead Redemption na nové konzole, což by vzhledem k nápisu dávalo smysl, nebo další díl Red Dead. Otázkou je, jestli pouhý remaster mohl trvat tak dlouho. Navíc nikomu se doposud nepodařilo najít tuto lokaci na původní mapě Red Dead Redemption.

Na druhou stranu existuje i jedna věc, která by hodnotu obrázku naprosto devalvovala – může se totiž jednat o artwork, a nikoliv přímo obrázek ze hry. Je to bohužel něco, co se nedá v tuhle chvíli potvrdit ani vyvrátit, nicméně je třeba s tím počítat.

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.