Jak si vydělat v GTA Online aneb Almužna vs. Jackpot

Už je to bezmála půl roku od doby, kdy jsme vám představili metody snadného výdělku v GTA Online. Od té doby se však hodně věcí změnilo a tak vám přinášíme velký přehled vydělávání v GTA Online.

Způsobů a metod jak si vydělat nám R* nabízí nepočítaně, ale některé se vyplatí více a jiné méně.  Obecně se dá říct,  že pokud hrajete napříč herními módy ( race, deathmatch, capture, …) a jste ochotni vyzkoušet i všechno ve freemodu, tak na mizině nikdy nebudete. Zkusme však být trochu vybíraví a vypíchnout z těchto způsobů to nelepší i nejhorší.

Money Glitche

Začneme neoficiální a zároveň velmi účinnou metodou, která je oblíbená zejména u svátečních hráčů GTáčka, kteří si pouze chtějí velmi lehce vydělat na nějakou z dražších věcí. Je pravdou, že během pár minut si vyděláte celé sta tisíce dolarů, nicméně je toto využívání chyb ve hře minimálně nefér. Rockstaru se to ale nejeví ne jenom jako nefér, nýbrž jako porušení pravidel a tak každý, kdo tyto glitche využívá se vystavuje riziku zablokování svého účtu. Jelikož se ale takovéto množství hráčů kontroluje jen velmi špatně, tak byla v rámci patche 1.15 valná většina glitchů odstraněna.
K tomuto důkladnému pročištění nevědomky přispěla YouTube komunita, jehož členové se pyšně vychloubali objevenými glitchy ve svých videích. Později, jak už jsme vás informovali, na to ale doplatili, protože R* ve spolupráci s Googlem (Youtubem) jejich youtubové účty smazal.

Deathmatche

Zpět k oficiálním metodám. Tento herní mód je v porovnání s ostatními v celku dobře placený, ale to je z větších výhod tak všechno.
Jejich obrovskou a nejzásadnější nevýhodou je, že při nich na plné čáře rozhoduje rychlost vašeho internetového připojení, stejně jako je tomu v jakékoliv jiné FPS hře. V GTA Online je to ale ještě o něco horší, protože tato hra je na datové přenosy extra náročná, jednoduše proto, že se jedná o open-world. Už jen tohle přináší jisté zpoždění, ale když k tomu přičtete akci, kde rozhodují milisekundy, tak se při pomalejším připojení stává hra takřka nehratelnou. Situace kdy dostanete dávku ze samopalu tzv. od nikud nejsou žádnou výjimkou

Contact mise

Dostáváme se k hodně diskutované části. Jistě si totiž všichni vzpomeneme na éru, kdy si sta tisíce hráčů denně vydělávali na štědrých výplatách v misi Rooftop Rumble. Tehdy jste totiž za lehoučký úkol ve stylu vystřílej – ukradni – přivez dostaly při těžké obtížnosti (která opravdu není těžká) 18 000 GTA$, což je na úkol co vám zabere maximálně 5 minut opravdu přehnaně hodně. Za typově podobné úkoly od Lamara přitom nedostanete nikdy více než 10 000 GTA$.
I tohle už je však historie. Konkrétně mise Rooftop Rumble
byla při patchi 1.14 od základů překopána, do podoby, která už tak zůstala do dnes. ( Pozn. red.: 3.11.2014, v. 1.17) V patchi 1.15 se nového kabátku dočkali všechny Contact mise. Jak? Byl totiž updatován systém výplat. Už totiž nezáleží jen na obtížnosti a splnění či nesplnění. Do faktorů ovlivňující nacpanost vaší virtuální peněženky se přidali následující:

  • Zda hrajete s přáteli ( s každým se zvyšuje výdělek o 20%)
  • Jak rychle misi zvládnete
  • Jak jste pečlivý (tzn. např. jestli vyzabíjíte všechny protivníky nebo radši ujedete)

Ve výsledku z toho vzejde to, že za již zmiňovanou Rooftop Rumble nyní jednou dostanete 13 000, po druhé klidně 20 000.

Contact mise se ale z ostatními módy co se týče platu nedávají moc dobře srovnávat, jednoduše proto, že jsou zde výplaty velmi proměnlivé. Pokud jste totiž v GTáčku začátečníkem, nejspíš se nedostanete nad 5000 GTA$, v tom případě je lepší hrát i jinak ne moc výdělečné závody.
Pokud ovšem máte vyšší rank, tak jsou Contact mise nejlepší metodou k získání velkého množství peněz. Ještě lépe uděláte pokud budete je hrát v dlouhých řadách za sebou. Nebo si třeba vytvořte Playlist s těmi nejvýdělečnějšími a hrajte ho s kamarády. Tím nemůžete nic zkazit.

Závody

Možná by to někoho mohlo překvapit ale tento nejspíš nejhranější a neoblíbenější mód se s jistotou řadí mezi ty nejméně výdělečné, podle některých hráčů dávají úplně nejméně ze všech módů. Je tomu tak z několika důvodů. Za 1. proto, že jde o soutěžení mezi hráči a tak jednotlivci na posledních místech většinou dostanou na GTáčkové poměry jen skromnou almužnu.  Za 2.: Obecně se dá říct že čím víc toho vystřílíte a zabijete, tím větší je výplata. No a jelikož v závodech se nestřílí vůbec, o to nižší jsou i výdělky. Toto tvrzení potvrzuje i fakt, že při GTA Race, kde se mohou používat zbraně, jsou výplaty o něco málo vyšší.
Závody ale většina hráčů vůbec kvůli penězům nehraje. Pokud totiž vyhrajete určitý počet závodů, tak si můžete dopřát pořádný tuning všeho motorového miláčka. Ani poté co tuhle výzvu splníte ale zábava nekončí.  Díky šikovným tvůrcům z řad fanoušků totiž můžeme dělat v závodech co  vás jen napadne. Základem tohoto jsou jistým způsobem zabugované propy, se kterých se tvoří velké rampy či jiné překážky. Důkazem, že tyto závody fungují jako skvělý zabiják nudy je například youtuber Kwebblekop, který GTáčkové závody hraje už přes rok se svými kamarády a jak je vidět, tak ho to stále nepřestává bavit.

Pokud vás tedy závody skutečně baví, tak není nic lepšího než sebrat partu kamarádů a hrát je v dlouhých lajnách za sebou, nečekejte ale že z vás budou milionáři.
Pokud mezi tyto notorické závodníky nepatříte, raději zavítejte k výdělečnějším způsobům.

Survivaly

Otázka, co že tohle vlastně za mód by byla naprosto na místě. Survivaly se nejvíce hrály v prvních měsících po vydání GTA Online. Bylo to v době, kdy hráčská komunita neměla hru ještě úplně prozkoumanou a tak se rychle rozšířila zpráva, že za dokončení Survivalu dostanete 20 000 GTA$, což byl v době, kdy žádný z hráčů neměl rank vyšší než 30 naprostý Jackpot.
Abyste vytoužených 20 000 GTA$ dostali, musíte nejdříve projít deseti vlnami,což nebylo, a vlastně ani není,  vůbec lehké. Hráči se tak logicky začali poohlížet po lepších výdělcích a tak postupem času  tento mód upadl v zapomnění. K jeho opětovnému  vrácení do povědomí  hráčů  nějak výrazně nepomohlo ani přidání nových jobů tohoto typu v updatu 1.13

Stručně řečeno můžete dostat stejnou částku (jako za nepravděpodobnou výhru v Survivalu) za mnohem  kratší dobu, například prostřednictvím některé z Contact misí.
Pokud se už v GTáčku nudíte, určitě je zkuste, nejlépe s partou kamarádů – tak Survival skvěle procvičí vaše kooperativní schopnosti.

Capture a LTS

Capture modem se objevil úplně nový druh zábavy, který v podstatě kombinuje Contact misi s Deathmatchem. Tomu odpovídají i výplaty:Jsou průměrně lepší než při Deathmatchích. Pří Capturách máte totiž možnost získat mnohem více RP, protože mimo eliminování protivníků je získáváte i za to, že předmět ukořistíte a dopravíte na základnu nebo když ho seberete protivníkovi a vrátíte na základnu , případně za zabití tzv. Actora (ozbrojená NPC postava). No a jak asi víte, tak se zvětšování RP se úměrně zvyšuje i množství GTA$.

Speciálně dobré jsou pak akce, kde jsou GTA$ a RP zdvojeny, například různé Event víkendy.

Podobně jsou na tom  i Last Team Standings, alespoň tedy co se platových podmínek týče. Zde totiž získáváte za každý kill více RP, protože zejména v tomto modu má každý kill pochopitelně úplně jinou váhu.

Flight School

V nedávném updatu 1.16, známého jako The San Andreas Flight School Update (více čtěte  ZDE), se do GTA Online po vzoru svého singleplayerového bráchy přidala letecká škola, ve které si můžete zlepšit své letecké dovednosti a zároveň utržit nemalý balík peněz.

K dispozici je 10 misí se stíhačkou Besra a vrtulníkem Flying Bravo, které pro nezkušeného pilota nejspíš nebudou vůbec lehké.  Ta nezměrná námaha však stojí za to. V posledních a zároveň nejtěžších misích  dostanete  i za splnění na bronzovou medaili kolem 20 000 GTA$. Pokud uděláte všech 10 misí na zlatou medaili,(to už je úctyhodný výkon) tak se váš výdělek z celé Flight School může vyšplhat až k 250 000 GTA$, což rozhodně není částka k zahození. Tento způsob se tak v současné době jeví jako možná nejvýdělěčnější, nicméně je jednorázový.

 

Metody ve Freemodu

Poslední část věnujeme různým metodám, které se nám náhodně objevují při hraní freemodu. Možná si říkáte že jde o další z řady malých almužen, ale nepodceňujte je!
Pokud vás jednoduše nebaví žádný z herním módů (což se může stát), tak není třeba zoufat. I Free mod totiž nabízí několik možností k přivýdělku.

Simeonovi auta
Jistě to znáte: Přijde SMS od vašeho ruského přítele Simeona, který po vás chce pár určitých typů aut. Stačí je někde ukrást, přebarvit a dovézt do jeho garáže v docích. Lehký úkol má tomu odpovídající výplatu, ale najdou se i příjemné vyjímky. Zejména se mějte na pozoru, pokud se na seznamu objeví Ocelot Jackal, za něhož vám Simeon dá až 19 000 GTA$, což více než o 15 tisíc víc, než u ostatních aut.  Za zmínku také určitě stojí  Mammoth Patriot či motorka Western Bagger.
Pokus si tímto způsobem Skutečně chcete vydělávat, zkuste si zapamatovat alespoň nějaká jména aut. Podnikání v tomto byznyse tak sice bude mnohem snazší, nicméně je to zbytečně dlouhý a únavný proces a určitě jste se dnes dočetli i o mnohem výdělečnějších metodách.

Kill The Targat – Lester

Tato nová funkce přidaná teprve nedávno se celkem rychle získala mezi hráči oblibu. Lester vždy pošle oznámení o cíli, který můžete zabít a získat tak odměnu až do výše 10 000 GTA$. Ten se se železnou pravidelností pohybuje po mapě v bílém SUV. Jak už bylo naznačeno, tak jde opět o velmi proměnlivou záležitost – někdy za tuto prácičku dostanete klidně 9 000 GTA$, jindy zas jen 2 500 GTA$.

Ostatní způsoby

Jistě by vás jen tak z hlavy napadlo několik dalších způsobů, jak si ve Free modu vydělat. Můžete pravidelně prodávat auta do LS Customs anebo se stát tzv. „Bounty Hunterem“, což pořád nějaký menší obnos peněz vynese. Zbytek ani nestojí za zmínku, protože jde skutečně o v podstatě bezvýznamné almužny.

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.