Jak se změnilo postavení k modování?

 

Po týdnu od vypuknutí kauzy Take-Two vs. mod komunita jsme se dočkali překvapivého zvratu, doufejme tedy že je kauza již u konce.

 

 

 

Jeden ze základních kamenů modding komunity – projekt OpenIV je znovu v provozu.

Vývojáři z Rockstar Games se obrátili proti své mateřské firmě Take-Two a spolu s ní se shodli na nových kritériích, které vypadají vůči komunitě velmi slibně.

Takto vypadá oficiální vyjádření vývojářů, bližší informace přímo zevnitř těchto jednání bohužel nejsou k dispozici.

„Rockstar Games věří, že v rozumné míře fanouškovské kreativity je modování cesta, kterou autoři modů chtějí prokázat jejich vášeň k našim titulům. Po prodiskutování s Take-Two, naše mateřská společnost souhlasila s naším návrhem. 

Rozhodli se stáhnout jejich rozhodnutí a počínaje dneškem se žádná činnost určena pro single-player, nereklamní a v souladu s jejich pravidly pro 3rd parties nebude brát jako nelegální činnost vůči jejich právnické osobě.“

Komunita tedy nyní jásá a s ní i vývojáři. Koneckonců, je to krok vhodný pro obě strany.

Snad nejhůře tento impact odnesly hodnocení na největší platformě pro šíření her a všeobecně jedné z největších komunit hráčů – Steamu

Právě ti se zde do hry opřeli velmi tvrdě. Za poslední dobu (tedy přibližně dobu kdy vyšly informace ohledně této kauzy) se z 55 tisíc recenzí objevuje pouze 14% těch kladných. Tato čísla se bohužel dále prohlubovala.

R* tedy jen zbývá doufat, že se tato čísla po učiněných krocích obrátí přinejmenším jen k těm starým, nejlépe ale ještě lepším výsledkům. Je nám zároveň líto, že to vydavatelé odnesli takto. Mimoto přeci za nic z toho přímo nemohli.

Přejeme tedy týmu OpenIV jen to nejlepší a štěstí do dalších projektů, které věříme, že budou jen a jen chloubou a oslavou jejich tvrdé práce.

 

OpenIV 2.9

 

 

 

 

Written by: Rockstar Games CZ

  • Jiri vrana

    ale penize se nepravem odecitaji porad a to lidem co hraji na volnych sezonach proc teda :(((((

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.