Jak se daří GTA V mezi hráči?

Strauss Zelnick, šéf firmy Take-Two, která má pod svojí hlavičkou i Rockstar Games se trochu rozpovídal o tom, jak se daří GTA V mezi hráči a kolik z nich si pravidelně užívá GTA V online.

gta-v-online1

 

 

Přes 70% hráčů si už vyzkoušelo a pravidelně hraje GTA V Online, na které se momentálně firma prioritně zaměřuje právě proto, že si díky mikrotransakcím zajistila příjemný příjem, jak Zelnick v rozhovoru pro Fox Business zmínil. Je to vůbec poprvé, co hra od Take-Two, potažmo Rockstar Games propojila s takřka neomezeným novým obsahem a navíc mikrotransakcemi, které stále přilévají do kasičky a udržují tak čerstvý nový obsah zcela zdarma! Je to obrovská změna od doby, kdy se GTA pouze vydalo, prodalo a dělalo se další – jde o revoluci.

Hru si k únoru 2014 koupilo již 32,5 milionu hráčů, a to prozatím pouze pro konzole XBOX 360 a PS3. Online jich tak celkem můžeme vidět až 20 milionů pravidelně. O tomto snu Zelnick mluvil před 6 lety a nyní se stal skutečností. Přece jen, která hra se může pyšnit 1 miliardou dolarů jen za první 3 dny prodeje. Rockstar Games tak mají zelenou k vytvořené jakéhokoliv dodatečného obsahu bez kreativního omezení. Nejblíže se můžeme těšit na nový editor pro Capture Jobs, který vychází již zítra.

Kromě dobrých prodejů a vysoké hratelnosti s tímto dílem přišla i nová vlna propagace hry. Úplně se tak zapomíná na tištěné magazíny a noviny a reklama přechází okrajově do televize a majoritně na sociální sítě a do online světa obecně. Šíří se taktéž mezi celebritami, jak už je zvykem od předchozích dílů a i ty mají značný vliv na výsledný prodej. Například show Conana O’Briana s recenzí na GTA V vidělo jen na Youtube přes 3,5 milionu lidí!

 

Written by: Rockstar Games CZ

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.