Jak je vlastně velké prostředí GTA V?

Na první pohled je jen velmi těžké si představit, jak je vlastně velká mapa GTA V. I přesto, že si vezmete ve hře letadlo nebo helikoptéru a vyletíte k nebesům, nedohlédnete na konec mapy a to je na hru, která běží na starší generaci konzolí neuvěřitelným výkonem.

gta-v-map-satellite-huge

Pokud si vezmeme mapu z jednoho konce na druhou, tedy od letiště SA až po severní část Blaine Country, nedostaneme se tam běžně autem nebo motorkou dříve než za 20-25 minut, letadlem pak zhruba za minut pět. Jde tedy o největší prostředí, které jsme zatím ve hře měli k dispozici, nebo alespoň ve hře, kde se můžeme pohybovat bez omezení.

Pokud byste si chtěli celou mapu projít, porovnat ji například s reálným Los Angeles nebo projet zajímavá místa, slouží k tomu ideálně server gta-5-map.com, který je díky fanouškům naprosto přesný a je ideální například pro plánování míst k vytvoření jobs do online módu. Samozřejmě mapa neobsahuje kompletní prostředí reálného Los Angeles, ale je spíše jakýmsi vylepšením bývalého San Andreas, které jako první GTA hra mělo nejčetnější prostředí a největší mapu. Do toho kromě všeho nepočítáme například North Yankton, jehož velikost je mírně nejasná, ale v budoucích updatech bude možná navazovat na konec příběhu nebo se do něj podíváme v GTA Online.

Porovnání velikostí mapy ve všech novodobých GTA

Written by: Rockstar Games CZ

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.