Jak bude vypadat a jaké novinky přinese next-gen pro GTA V?

Jen 11 dní nás dělí od vydání GTA V pro next-gen konzole PS4 a Xbox One. Do rukou obě verze dostali autoři magazínu IGN a my vám přinášíme celkový přehled novinek, které nás čekají. Stejně jako porovnání grafiky.

Redaktor popisuje svůj zážitek jako něco jedinečného. I přesto, že dohrál křížem krážem celé GTA V na aktuální generaci, nemůže se nabažit novinek a především first-person módu, který přináší verze nové. Je to najednou zcela jiná hra, v jiném pojetí, více akční, plná konfrontací tváří v tvář, byť se to zdá jako maličkost.

V tak obrovském světě a především v Online módu, který je nově až pro 30 hráčů se jedná o absolutní senzaci, kterou žádná jiná hra nenabídne. Stejně tak lovení zvěře, běhání, plavání, létání nebo pouhá jízda na motorce či v autě, která nabídne podobnou hratelnost jako v závodních hrách, ale s větší zábavou. Z GTA V se najednou stává kromě akční adventury, na jakou jsme zvyklí, i first-person střílečka, závodní simulátor, simulátor létání nebo sportu.

Kromě toho si i na linkovaném videu můžete užít novou grafiku v 1080p, kterou přináší nastávající generace hry. Odlesky, voda, silnice i další maličkosti sledujeme se zatajeným dechem. Nelze si říkat, že pro next-gen verzi nestojí za to utratit peníze za novou konzoli a znovu si GTAčko koupit, protože to, co nabízí nová verze je prakticky jiná hra, pro někoho lepší, pro někoho ne.

A největší výhodou je, že si first-person můžete i nemusíte zapnout. Je jen na vás v kterých částech hry ho využijete – jestli s ním budete jezdit, střílet a nebo běhat po poušti.

964-1920

Známý animátor s R* týmu Rob Nelson sám říká, že nebylo možné implementovat tuto funkci do starší verze hned ze dvou klíčových důvodů. Z prvu o tom pouze uvažovali, ale do GTA V to aplikováno být ani nemělo, jak z pohledu časového presu před vydáním a soustředění se na vylepšení funkcí aktuální verze. Tak z pohledu limitace paměti grafických karet v aktuálních konzolích. R* neustále bojoval s tím, co nechat a co ne a právě to vedlo k rozhodnutí vše připustit do nové, next-gen verze hry.

Jednoduché to ovšem nebylo už z principu. Bylo potřeba dodělat veškeré animační prvky, které v původní hře chyběli. Animace zbraní, střílení, vnitřku vozidel apod., které byly doposud zobrazovány jen z dálky, z třetí osoby. Jen u zbraní bylo potřeba nově naklíčovat přes 3000 animací. Představte si tu porci na nejrůznější pohyby postav, vozidel atp.

Kromě všeho si R* připravil jak původní, tak několik nových nastavení ovládání, abyste se opravdu cítili jako při střílečce, tak jak je spousta hráčů zvyklá. Dokonce si můžete zvolit přesnější nastavení auto-aimu jen v některých úhlech. Můžete si nastavit, kdy se sám spustí first-person mód, tedy například pouze v krytí za překážkou apod. Je to úplně nový zážitek.

1015-1920

Když si vezmete do ruky telefon, už to není jen hover přes veškerý obsah před vámi, ale vše vypadá jako byste drželi reálný telefon v ruce. Když se chcete sami vyfotit, opravdu se rovnou fotíte jako ve skutečnosti. Vše se přiblížilo realitě a vnímáte to v mnohém jinak.

Kromě toho všeho vidíme, že je značně prodloužená vykreslovací vzdálenost a že se grafického vylepšení dočkaly opravdu všechny prvky a objekty ve hře. V nových jobech si veškeré nové prvky i funkčnost first-person módu náležitě vyzkoušíte. Třeba několik kol na více než 6,5 mílové trati v poušti Sandy Shores se zdá delší než objet celou mapu. Sledujete ručičku na tachoměru, jak se blíží hranici 80, 90, 100, 120 mil za hodinu a zatajuje se vám dech.

Do toho si představte, že tam s vámi může být dalších 29 řidičů. Stejně jako v deathmatchi nebo capture módu a z toho už se stává v menších prostorech pořádná řežba po které fanoušci prahli. Jediným neduhem je to, že nelze hrát cross-platformově, tedy, že si na PS4 nezahrajete s kamarádem z PS3, i když se veškerá data přenesou.

Naznačeno bylo i to, že se velmi brzy dočkáme Heist módu, po kterém vyloženě žadoní snad každý Online nadšenec.

1027-1920

1039-1920

1056-1920

1060-1920

1063-1920

1065-1920

1070-1920

Written by: Rockstar Games CZ

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.