INTERVIEW: BMXka, joby a létající propy

Nejspíš jste to ani netušili, že stopy našeho maličkého českého národa pronikly i mezi nejvyšší patra Rockstar komunity. Hráč co si říká MousseCZ je totiž tvůrcem 13. celosvětově nejúspěšnějšího jobu v GTA Online z řad fanoušků, jehož spokojení hráči se počítají ve statisících. Job s názvem  Hardcore BMX byl hrán skoro 400 000x a tento počet nezadržitelně vstoupá v počtu několika tisíc hraní za den. Pro nás bylo  toto dostatečným důvodem požádat autora o rozhovor.

Tvůj job je momentálně 13. nejoblíbenější na světě. Jaké pocity vlastně zažíváš?

No mám z toho samozřejmě radost. Vůbec by mně nenapadlo, že by mohl dosáhnout až takových čísel.

Cítíš nějakou zodpovědnost vůči těm statisícům hráčů co tvůj job hráli? Upravuješ nějak svůj job na základě jejich reakcí?

Asi by se to tak dalo říct. Někteří mne žádali abych ho prodloužil, což jsem také udělal. Je to přece jenom opravdu krátký závod. Ta prodloužená pasáž se mi ale nějak nezdála a i když si nikdo nestěžoval tak jsem ji zrušil a nechal jenom jeden skok navíc.

Tvůj job se objevil i ve videích nejednoho youtubera. Projevilo se to nějak na popularitě jobu?

Trochu jsi mně zaskočil, osobně jsem žádné video neviděl akorát mi jeden hráč psal, že natáčel video se skydivem na mojí plošině. Asi se to na popularitě projevilo, ale řekl bych, že základ byly dobrá fotka, zajímavá lokace a tag ,,bmx“

Pozn. red: Pokud chcete videa s jobem vidět, stačí na YT zadat např: „Hardcore BMX GTA V“

Setkal jsi se někdy s negativními reakcemi?

Kromě disliků ne.

Promiň mi tu otázku, ale když jsem tvůj job hrál, nepřipadal mi ničím zvláštní. Proč je tedy podle tebe tak populární?

Já osobně ho taky skoro nehraju a myslím si, že mám i lepší joby. To ani nemluvím o ostatních i českých hráčích , ale je to tím co jsem psal výše – zajímavá lokace, fotka, asi i název a to, že lidi na Social Clubu vyhledávají zajímavé joby na zkrácení chvíle.

To souvisí i s další otázkou. Naprostá většina hráčů totiž ani neví, jak vytvořit job s propy ve vzduchu, velkými rampami a podobnými prvky. Prozradíš nám, jak postupovat? Je s těmito joby větší práce?

Jde o jednoduchý trik s přepínáním. Základ je umět umístit prop na jiný prop tak, že ho umístíte někam na zem, pak ho znovu vezmete a můžete ho dát na jiný prop ovšem nejde to se vším A zde přichází na řadu přepínání. Pokud jsi na nějakém propu, který lze na dané místo umístit a změníš ho na jiný a hned potvrdíš umístění, umístí se tam i když je tam jakákoliv překážka. Toto přepínaní funguje i mezi kategoriemi i mezi jednotlivými propy a bohužel ne pokaždé. Někdy to vyjde na poprvé, jindy na pátý pokus. Lepší je se podívat na nějaké video na Youtube, je jich dost.
Náročné to tedy časově je. Jeden závod mi obvykle trvá tak pět, šest hodin, ale v poslední době i méně, protože nám Rockstar dal možnost zvedat propy do vzduchu rovnou tlačítkem R3 takže už nemusíš stavět všechno ze země, ovšem do vzduchu je dáš pouze vodorovně.

Trochu obecně: Proč si myslíš že joby tohoto typu jsou ty nejoblíbenější?

Obecně asi proto, že je to GTA a ne Gran Turismo. Normálních závodu máš od R* dost. Do toho ještě ověřené (verified), navíc vytvořit si vlastní normální závod není nic složitého. Většina ale nemá trpělivost stavět velké rampy a konstrukce.

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.