Gangy

Stejně jako v San Andreas se stávají gangy důležitou součástí nového dílu. Ve hře se potkáme s celkem 11 gangy, od známých The Lost z datadisku The Lost and Damned až po Triády, které se objevily už v GTA III.

Gangy

The Families

296px-GSFmember-GTAV

Členové Families, afroamerického pouličního gangu, přebývají v okolí Strawbery a Chamberlain Hills, kde je můžete často vidĕt ve skupinách po třech až šesti, jak kouří cigarety a pijí Pißwasser. Jejich charakteristickým znakem je zelená barva oblečení, přičemž nosí hlavně dresy baseballového týmu Los Santos Corkers, ale i baseballového týmu Feud. K boji používají kromě nože a pistole hlavně Micro SMG. Mezi jejich hlavní nepřátele patří gang Vagos ale jejich uhlavním nepřítelem je gang Ballas, který během času ovládl i jejich teritoriální území Grove Street. Největší slávu má gang pravděpodobně už za sebou a začíná se pomalu rozpadat. Jeho členem je nejdřív i jeden z hlavních protagonistů – Franklin – ten však gang s posouvajícím se příbĕhem opustí…

 0_0 Families-GTAV

Ballas

296px-Ballasmember-GTAV

Už roky úhlavní nepřátelé The Families, s kterými vedou válku, ve které se jim daří očividně lépe už podle toho, že ovládli jejich hlavní teritorium – Grove Street.Mezi jejich nepřátele patří ale i gang Vagos. Stejně jako Families je to afroamerický pouliční gang, mezi jehož poznávací znak patří fialová barva, jíž vyjadřují podporu baseballovému týmu Boars a basketbalovému týmu Los Santos Panic. Ballas kontrolují celý Davis zahrnující Davis Ave, Brouge Avenue, Covenant Avenue a již zmíněnou Grove Street, ale ovládají i opuštěnou pilu jihozápadně od Paleto Bay, kde kontrolují marihuanové plantáže. Často je můžete vidět na jejich území jezdit v autech či na motorkách, nebo jak se prochází se psy. Nejčastěji je však můžete vidět na ulici ve skupinách po třech až pěti, s noži, pistolemi či Micro SMG za opaskem, jak kouří popíjejí Pißwasser.

Ballas3-GTAV Ballas2-GTAV

Vagos

296px-LSVmemebr-GTAV

Vagos jsou obrovským pouličním mexickým gangem, ovládajícím Rancho, které ovšem sdílí s Varriors Los Aztecas. Můžete je vidět v okolí Jamestown St. nebo Cypress Flats a můžete je potkat i na Vespucci Beach, kterou ovšem časem o ovládne gang Marabunta Grande.  Často je můžeme vidět kouřit, či popíjet Pißwasser ve skupinách na ulici, nebo jak řídí auto, oblečeni v typické žluté barvě v kombinaci s bílou. Oproti Marabunta Grande a Variors Loz Aztecs je jejich oblečení modernĕjší. Mezi jejich nepřátele patří gangy The Families a Ballas.

VagosMembers2-GTAV VagosMembers3-GTAV

The Lost MC

1

The Lost je motorkářský klub, nebo spíše gang, který se do státu San Andreas přesunul z Liberty City poté, co se tam skoro rozpadl hlavně kvůli smrti většiny členů. Klub The Lost obecně byl založen roku 1964 skupinou osmi mariňáků, kteří se setkali v Hanoi ve Vietnamu. Po válce však měli stále nutkavé chutě po násilí a drogách, právě proto založili klub a pojmenovali ho „The Lost“ na počest všech jejich přátel, kteří padli ve válce. Po neshodách s gangem je jejich úhlavním nepřítelem jeden z protagonistů a to Trevor Philips, ale mezi jejich nepřátele patří i Vagos a Varriors Los Aztecas, kteří jim fušují do drogového byznysu. Gang vydělává hlavně prodejem zbraní a drog, a proto mají vždy po ruce širokou škálu zbraní. Gang se v San Andreas usídlil ve Stab City, ale klubovnu mají i ve East Vinewood.

Los Santos Triads

Čínská zločinecká organizace vedená mužem jménem Wei Chang, otcem Tao Changa. Po neshodách kvůli obchodu s drogami je jejich nepřítelem jeden z protagonistů – Trevor Philips. Členové této obří zločinecké organizace většinou vysedávají před vchody do ubytoven v Little Seoul, vyzbrojeni pistolemi, pumpovacími brokovnicemi, AK47 a nebo SMG samopaly. Jsou vysoce agresivní jak vůči členům ostatních gangů, tak vůči náhodným kolemjdoucím.

Varriors Los Aztecas

Relativně malý mexický pouliční gang, zaměřený na obchod a dovoz drog, který vstoupil do války se salvadorským gangem Marabunta Grande, právĕ kvůli kontrole nad obchodem s drogami. Aztecas jsou ovšem zahrnuti i do obchodu se zbraněmi a mezi jejich nepřátele patří kromě Marabunta Grande i The Lost MC a Trevor Philips opět kvůli ovládnutí obchodu s drogami. Členy můžeme jak se projíždí v autech, nebo ve skupinách po 3-5 v okolí Central Los Santos Hospital, či severně od oblasti Rancho. Členy poznáte jednoduše podle tyrkysové barvy oblečení v kombinaci s béžovou, velmi často v pruhovaných polotričkách, či kostkovaných košilích. Vyzbrojeni jsou noži, pistolemi, micro SMG, ale i SMG samopaly. Narozdíl od svých rivalů z Marabunta Grande nemají potetovaný obličej.

Marabunta Grande

Marabunta Grande je salvadorský pouliční gang výrazně zapletený do obchodu s drogami. Momentálně vedou válku s Aztecas o nadvládu na obchodem s drogami, ale i zbraněmi. Členy lze vidět poblíž El Burro Heights, Vespucci Beach, Mirror Park, či v La Mesa. Lze je zde vidět hlavně v nočních hodinách, jak stojí ve skupinách na chodnících, či jak sedí na plotě a diskutují. Dominantní barva jejich oblečení je modrá, ale lze je poznat hlavně díky množství tetování na obličeji a rukách, ale i podle šátků, jimiž si zakrývají nos a ústa. Jsou velice agresivní na kohokoli jdo vstoupí na jejich území a pokud dotyčný neodejde, začnou střílet.

Madrazo Cartel

Mexický drogový kartel, který vede Martin Madrazo. S ním přijdou do styku hlavně Michael a Trevor, díky jejichž činům se stanou dočasně jeho nepřáteli, nakonec se ale vše urovná. Členy můžeme potkat v okolí Madrazovy vily či v La Fuente Banca, přičemž nosí převážně fotbalové dresy modré barvy a většinou mají dlouhé vlasy v copu.

Korean Mob

Korean Mob nebo také Kkangpae je korejská zločinecká organizace, jejíž členové mohou být spatřeni v Little Seoul, jak vysedávají před byty naproti myčce aut. Jsou agresivní a k boji používají hlavně nože a pistole. Také často útočí na nemovitost The Hen House, kterou může vlastnit kdokoli z hlavních protagonistů.

Armenian Mafia

Arménská zločinecká organizace, jejíž členy lze spatřit na vrakovišti v La Puerta, konkrétně v Rogers Salvage and Scrap. Nosí hnědé kožené bundy, obleky a zlaté řetězy a vyzbrojeni jsou převážnĕ noži a pistolemi.

O’Neil Brothers

O’Neil Brothers je spíše venkovská rodina, která sídlí v Grapeseed a prodává drogy, díky čemuž je jejich hlavním nepřítelem Trevor Philips. Nosí venkovské, špinavé a potrhané oblečení, přičemž mají širokou škálu zbraní – od nožů přes pistole, SMG, brokovnice, až po AK47.

Written by: Tomáš Řehák

Follow me on Twitter: @RehiRMCF ¡HalaMadrid!

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.