Grand Theft Auto V nyní hraje nejvíce lidí od vánočních svátků

Prvních 5 měsíců letošního roku nebylo pro GTA 5 a zejména pak GTA Online období nijak příznivé. Po velmi úspěšných Vánocích hráčská aktivita nadobro utichla a tak jsme i my často spekulovali, zda právě zde nezačal konec éry této famózní hry.

Ale nemohli jsme se mýlit více. Vypadá to, že Rockstar znovu vzkřísil své umírající dílo a začátkem června zaznamenal po pěti měsících opět zelená čísla. Jen Na Steam verzi hry (statistiky z jiných platforem nejsou k dispozici) došlo oproti květnu o téměř 60 % nárůst aktivně hrajících hráčů, jak reportuje server SteamChartz.com.

Výstřižek

Stalo se tak především díky dobrému načasování – se začátkem léta přišlo zároveň Further Adventures in Finance And Felony, což přitáhlo množství hráčů. To, jak je z grafu vidět, zafungovalo i jako impuls pro hráče ve hře zůstat a tak jsou i dlouhodobější statistiky po tomto updatu pozitivnější než ty před ním.

Jak je ale vidět, minulý rok touto dobou ztrácela PC verze téměř stejné procento hráčů, jako nyní vydělala – a to se navíc jednalo o dobu jen dva měsíce od jejího vydání.

stats

 

Je samozřejmě otázkou, jak s grafem zamává zítřejší Cunning Stunts DLC, které sice je stylizované dosti šíleně, nicméně většinu hráčů to neodradilo. Alespoň tak hovoří výsledky našeho bleskového průzkumu (najdete ho ZDE).Do statistik jistě promluví i fakt, že GTA 5 bylo v rámci Steam Summer Sales zlevněno o 40% a stalo se tak jedním z hlavních taháků této pravidelné roční akce.

 

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.