Druhé pokračování série GTA opět se jednalo o hru s pohledem se shora.

GTA 2 bylo vydáno v roce 1999 společností Rockstar North dříve známé jako DMA Design. Tato hra je prvmí v serii, která pouźívá 3D grafiku. Sice se gameplay nepřenesl do pohledu z třetí osoby, ale pouźívala některé aspekty 3D grafiky.  Zásadní  změnou je zpomalení jízdního modelu.

CivilianMeteor-GTA2

 

gta2map3_itemGTA 2 se odehrává narozdíl od gta 1 v jednom městě. Mésto se nazývaá Anywhere City Město je postaveno do retrofuturistického stylu. Všechny vozidla jsou pozměněné verze aut která byla populární v šedesátých letech.

Hlavní protagonista hry je Claude Speed, který se pomalu stává známéjšim v podsvětí Anywhere City. Není určité jasné kdy se hra odehrává, ale kvůli zmínká o miléniu je pravděpodobné, že se jedná o rok 1999 nebo 2013 jelikož to uvádí na oficiální stránce.

Samotné Anywhere City je rozděleno do třech sektroů industriální, obytná a komerční zóna. V každé zóně jsou 3 gangy. Bossové gangů vám dávají úkoly opět přes telefon. Každá zóna má maximální wanted level,

V komerční zóně je maximální wanted level 4 což znamená, že budete hledaní Swatem.

V obytné zóně je pro PC verzi max. Wanted level 5 kdy vás bude hledat FBI a pro PS(PlayStation) verzi 6 kdy budete pronásledováni armádou.

V industriální zóně je maximální wanted level 6. Kdy po vás půjde armáda v ozbrojených či neozbrojených tancích.

Written by: Honza K

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.