Cestujeme po lokacích GTA V

Los Santos jako celek se objevilo již v San Andreas, kde bylo obklopeno městy San Fierro (San Francisco) a Las Venturas (Las Vegas). Vždy představovalo Los Angeles a v novém dílu, i když chybí 2 další zmiňovaná města, představuje celé Los Angeles a jižní Kalifornii. Podívejte se na srovnání několika míst a památek v reálu…

Big Creek Bridge (Bixby Bridge)

193m39fwhffvypng

Tento most nad proslulou řekou můžete najít v západní části Los Santos, vede přes něj dálnice a dostanete se tak asi nejrychleji z centra města až do Blaine County.

Los Santos Observatory (Griffith Observatory)

193m4dm67wte5png

Los Santos observatoř se nachází až skoro na samém vrcholu Verdant Bluffs. Je to takové místo klidu, nenajdete zde žádné gangy, nejezdí kolem moc aut, nenachází se v okolí ani žádné domy, které se dají zakoupit. Ve skutečnosti se jedná o Griffith Observatory, která se stala oblíbenou turistickou atrakcí, jelikož se v ní zachází velké množství zajímavých vesmírných a vědeckých předmětů.

Nápis Vinewood (Hollywood)

193mbz7sk3v5rpng

Tohle není třeba blíže představovat, absolutní dominanta města, která musí být součástí každé návštěvy! Manuál ke hře praví, že není kompletního zážitku z LS, dokud si neuděláte fotku před nápisem. A má pravdu.

Vinewood Bowl (Hollywood Bowl)

193mffwjw2iu0png

Vinewood Bowl je moderní zábavní amfiteátr s kapacitou více než 18 000 míst! Jeho doménou je to, že zpoza nejvyšších sedaček uvidíte nejen představení, ale i krajinu s nápisem Hollywood, a to je určiě nezapomenutelným zážitkem.

The Oriental (Chinese Theater)

193mgepgiloakpng

Historie budovaná od roku 1927, proslulé Chinese Theater přímo u chodníku slávy. Ve hře u něj uvidíte např. postavy z Halo série, bohužel dovnitř se podívat nelze, i přesto, že v reálu je tam největší IMAX kino na světě s 932 místy k sezení!

Von Crastenberg Hotel (Roosevelt Hotel)

193mgkuftv1cdpng

Známý hotel, jak ve skutečnosti, tak ve hře, kdy byl součástí assassination mise za Franklina. Odměnou bylo $7000 a otevření nového Safe House.

Tequil La-La (Whisky a Go Go)

193mgsygffdafpng

Tequi-la-la je noční klub, který se objevil ve vedlejší misi s názvem „Vinewood Souveniers – Willy“, ve které měl Trevor za úkol získat zlatý zub Willyho, basisty ze skupiny Love Fist. A že vám Love Fist něco připomíná? Ano je to skupina, která se objevila už např. v GTA Vice City (ZDE PÍSNIČKA), což je zajímavé propojení. Ve skutečnosti se jedná o Whisky a Go Go, což je populární rockový noční klub.

Playboy Mansion

193mh0qmw3r3upng

Ačkoliv není toto panství součástí žádné mise, je to jedna z těch zajímavějších lokací v severozápadním Richmondu. V noci se totiž po celém domě rozsvítí modré a růžové neony!

Del Perro Pier (Santa Monica Pier)

193mhkqt70i6bpng

Santa Monica a její přístav, který je i ve skutečnosti otevřený 365 dní v roce, nachází se na něm nejen zábavní park, ale i spousta restaurací a především nepřekonatelný pohled na oceán. Kolo, které na něm můžete vidět pochází už z roku 1922 a kterým se samozřejmě ve hře můžete projet. Součástí bylo i jedné z assassination misí.

Vespucci Beach (Venice Beach)

193mhp4njfiinpng

Vespucci Beach je jakousi kombinací Venice Beach a části Santa Monica, je plné především obchodů, můžete si zde půjčit jak ve hře, tak ve skutečnosti kolo a projet se po 3 milích dlouhé pláži. Vystupuje tu spousta pouličních komiků, hudebníků a třeba i prodejců různých sběratelských předmětů.

Los Santos Forum (L.A. Forum)

193mhya5tzu5rpng

Na jihu downtownu Los Santos leží proslulé Los Santos Forum, tedy ve skutečnosti L.A. Forum. Jde o druhou nejznámější sportovní arenu v USA, hned po Madison Square Garden. Kdysi hostila všechny zápasy NBA, přesněji všechny zápasy LA Lakers i LA Clippers a nebo hokejové LA Kings. Poté se hry přesunuly do modernějšího Staples Center. Možná si arenu pamatujete především z GTA San Andreas, kde jste v ní měli možnost jezdit závody 8-Track! Nyní do ní vstoupit nelze.

Jefferson Towers (Watts Towers)

193mih6vcsgl9png

Jefferson Towers leží na východě Los Santos. Ovšem ve skutečnosti jsou součástí jižního Los Angeles, přesněji Watts po kterém získaly i název.

Los Santos Storm Drain (L.A. River)

193mjd188nta4png

Los Santos Storm Drain se objevuje hned ve 3 misích ve hře, ať už samých počátků např. v „Jewel Store Job“ nebo později „Fame or Shame“ a „Hood Safari“. Ve skutečnosti je pravý název ovšem pouze L.A. River a významně spojuje většinu částí města.

Alamo Sea, aka Sandy Shores (Salton Sea)

193ws58irs3x9png

Alamo Sea je součástí krajiny ústící na horu Mount Chiliad v Blaine County a je popisováno jako hnijící a velmi bohaté na sůl. Což je shodou okolností přesné, protože reálné Salton Sea je opravdu nechutně smradlavé!

Hippie město v poušti (Salvation Mountain)

193mj2w7pff1xpng

Salvation Mountain (Hora spásy) posloužila k inspiraci pro město hipíků v GTA V umístěného v poušti. Je to víceméně jen instalace několika uměleckých tvarů a nápisů, které mají připomínat odkaz boha a jeho dary světu.

 

Pomoc! Nevím, kde to všechno najdu!

Tak přesně tohle vás nepotká, protože níže můžete najít mapu, kde jsou všechny tyto pamětihodnosti zachyceny a ještě pár bonusů navíc. Můžete se na ně tak přijít podívat! A ještě k tomu můžete udělat screenshoty, které tu pak uveřejníme a odměníme jednoho z vás za snahu – posílat můžete na [email protected]

193wxlg5olbd2jpg

Written by: Rockstar Games CZ

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.