Autor o celovečerním filmu z prostředí GTA Online

Za dobu našeho působení se nám naskytlo spoustu zajímavých spoluprací. Jedna z nich také obnáší plnohodnotný film z prostředí GTA Online. S hlavním autorem jsme zorganizovali menší rozhovor o celém projektu.

 

Pro začátek se nám trochu představ, jak jsi se dostal k točení tvých projektů z GTA?
Jmenuji se Radek Holota, je mi 16 let a jsem teď v prvním ročníku, kde můžu při hodině používat notebook takže se mi lépe pracuje na projektech. Co jsem poznal GTA, zhoršil jsem se hodně ve škole, ale snažím se to balancovat. Na videa z GTA jsem přišel úplně náhodou.
Na svojí hereckou crew jsem narazil náhodně v jedné FB skupině a tak jsme začali postupně tvořit a nakonec vzniklo toto. Začalo to vlastně roku 2015, kdy jsme hráli s naší crew na natáčení jen tak GTA. Různě jsme se bavili a pak nás napadlo že bychom mohli v tom filmu udělat vykrádání banky a unikli vlakem.
Jak jste se pak vypořádali se zbytek filmu a kde jste brali insipraci?
„To už jsme měli ale nevěděli jsme proč by jí vykradli. Možnost: touha po penězích byla taková trapná, nezajímavá. Pak nás napadlo že by šéf té banky zabil právě jejich kamaráda a jako pomstu by mu vykradli banku. To furt ale bylo hrozně suché.
Jednou jsem se pak díval na Dannyho parťáky, kterými jsem se často inspiroval. My jsme ale stále nevěděli proč by udělali pomstu právě na Trangalského – hlavního záporáka.“
Řekni nám víc o tom záporákovi.
„Trangalského jsme označili za obrovského zlosyna, co nemá žádné zábrany. Napadlo nás že by měl obrovský dopravní podnik který si tuneloval před samotnou hranici zhroucení a nás právě napadlo že se ta partička zkusí dostat až za tu hranici zhroucení.“
Celý Trangalského podnik byl na dně a veškeré tržby šly na provoz a placení půjček co si na podnik vzal. Žádná akumulace neprobíhala. Pak nás právě napadlo že by si ta partička tomu podniku nadělávala neuvěřitelné problémy a nakonec peníze za platby při převozu do trezoru by ukradli aby se podnik položil na kolena.
Původní projekt se prý tolik nepovedl, jak vás napadlo udělat remake jako film?
„Ano. Boužel jsem ještě tolik neovládal edit a proto v díle zůstalo velké množství chyb. Nakonec jsme se rozhodli k této cestě která se podle mě příjemně povedla.
Rozhodl jsem se že by to obrovské dílo chtělo nějaký remake kde bych opravil veškeré chyby a scény které se nepovedlo úplně dobře sestříhat.“
Máš z natáčení nějaké zajímavosti? 

„Pár určitě ano. Například, nad celým filmem bylo ztráveno kolem 350 hodin. Na editu, kameře atd.. dělal jenom jeden člověk, já, nicméně na hraní a dabovaní se podílelo celkem 30 lidí. Postava Marcié je odkaz na Trevora z filmu Choose cooking. Seskok padákem na loď se povedl až na 23 pokus, takže nám to zabralo hodně práce a místa na disku. Tři hlavní postavy schválně dabují, Pražák, Klasický Čech z vesnice a Moravák, aby každému byl aspoň jeden hlas přátelský a autentický.“

Děkujeme za rozhovor, chtěl bys ještě něco vzkázat?

Chtěl bych poděkovat Vám za podporu a bezva přístup. Hlavně ale těmto lidem, bez kterých by tento projekt nikdy nevznikl, díky! KlemikCZ, Labron, MarcesCZ, Dafii a Hires.

Celý film zde:

Radkovi tímto děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho dalších úspěšných projektů!

Written by: Rockstar Games CZ

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.