Aidenem Pearcem v Los Santos aneb skvělý Watch_Dogs mód do GTA 5

Den co den se na internetu objevují nové modifikace, které obohacují GTA 5. Některé jsou horší, jiné lepší a některé úplně změní zážitek z hraní. Takovou je i nejnovější výtvor známého modera JulioNIB, brazilce, který má na kontě i pecky jako Hulk mód pro GTA 4 i 5 nebo Jetpack pro GTA 5. Nyní však vydává spojení hackování s posledním GTáčkem.

Pro ty z vás, kteří měli tu možnost krom GTA 5 hrát i Watch_Dogs tohle bude pohlazení po duši. Technicky vzato se spojení těchto herních velikánů nabízí už jen z jejich podstaty. Mají totiž mnoho společného – městské interaktivní prostředí, open world, rozsáhlá kampaň s velkým množstvím vedlejších misí či početný vozový park. Watch_Dogs se však krom přestřelek a infiltrací zaměřuje především na hackování – ve hře tak můžete ovládat město a získávat soukromé informace obyvatel Chicaga a používat ctOS, jakožto generální elektronický operační systém k vašemu dobru či ke zmaření zločinů jiných. Kliknutím do vašeho mobilu tak můžete získat kontrolu prakticky nad vším okolo vás, ať už jsou to hydraulické mosty nebo mobil nějakého právníka s přístupem k jeho tučnému kontu. Hra tak vytvořila základ úplně novému hernímu žánru.

 

 

Julio se pokusil tuto atmosféru přenést do notoricky známého GTáčka a musíme přiznat, že to snad nemohlo dopadnout lépe. Krom funkcí, které jsou k dispozici v samotné Watch_Dogs si autor vymyslel i některé své – to třeba aby z bankomatů začaly padat peníze, které přilákají kolemjdoucí. U bankomatu se tak strhne velká rvačka. Specialitou je vykolejení nebo zastavení vlaku – ten se nejdříve na plno rozjede a potom se rozpadne na jednotlivé vagóny. Existuje tu i široká paleta akcí, co můžete dělat s dopravními prostředky na silnicích – auto může dělat tzv. burnout, akcelerovat, či můžete přes mobil převzít jeho řízení, zamknout/ odemknout dveře nebo dokonce zapálit motor. Stejné věci můžete navíc udělat i hromadně – třeba když chcete způsobit chcete způsobit chaos na křižovatce, můžete zadat burnout a posléze akceleraci. Boží dopuštění. Co se týče kolemjdoucích, tak pokud má člověk v ruce mobil, můžete mu ho nechat explodovat.

Jako v Chicagu…

Není to však jenom koncept hackování, co je obsahem módu. Množství funkcí se z bydliště Aidena Pearce přesouvá do Los Santos. Jde zejména o:

  • explodování transformátorů, jističů, nádrží
  • roadblocky – sice s nimi neprovedete takové poškození jako ve WD, nicméně k zastavení policejních aut postačí
  • možnost udělat blackout
  • vyřazení helikoptér z provozu
  • svědky vašich přečinů, kteří volají 911 – vy je v tom však můžete zastavit a vyhnout se tak stíhání. S tím souvisí:
  • ctOS Scan – před tím, než bude přesně policie vědět kde jste, probíhá skenování. Pokud uniknete z oblasti vyznačené na mapě, zbavili jste se mužů zákona aniž by někdo musel přijít k úrazu. Alespoň pro tentokrát.

Autor módu nezanevřel ani nad vizuální stránkou věci. Došlo totiž k redesignu některých prvků uživatelského rozhraní. Ve výběru zbraní, nyní stylizovaného jako ve WD, přibylo jedno políčko na speciální hacky, jako je blackout nebo hromadné akce (burnout, akcelerace atd…) Stejně nový je i ukazatel wanted levelu. Klasické hvězdičky jsou nahrazeny obdobným systémem z WD. Na mapou se taktéž objevila ikonka baterky . Na určité akce totiž budete potřebovat nějakou její část energie  – to se vám vždy zobrazí při výběru akce.

Julio nejdříve poskytl mód některým známým youtuberům, pro veřejnost je mód dostupný teprve od soboty. Tahle strategie mu zajistila velké potenciální publikum a to mód ještě ani nebyl venku. Mód je prý v tomto stavu prakticky kompletní a do budoucna se nechystají žádné velké úpravy .

Autor taktéž doporučuje stáhnutí skinu Aidena Pearce (ZDE)

Download samotného módu najdete ZDE

Podívejte se také na oficiální showcase módu zde:

Written by: Jirka Svoboda

Komunita rockstargames

Chcete otevřít diskusi nebo se domluvit na společné hře? Využijte naší komunity.

Rockstargames Tweets

Od uživatelů

Natočili jste video ze hry a nebo udělali dobrý tunning a chcete jej ukázat světu? Zde máte možnost.